Rower górski jest bez wątpienia jednym z najczęściej wybieranych maszyn do wszechstronnego użytku. Nie bez przyczyny, ponieważ jego budowa i geometria pozwala na wykorzystywanie go do dojazdów po utwardzonych drogach, a także wyprawy w lżejszy i cięższy teren. Jakie cechy powinien posiadać rower górski, który wybieramy na początek przygody z kolarstwem?

Jakie 4 elementy specyfikacji posiada rower XC?

kross level 4.0W przypadku roweru górskiego najważniejszym elementem są hamulce tarczowe, które zapewniają optymalną siłę hamowania w każdych warunkach. Jeżeli wybieramy rower górski ze średniej półki, standardem będą koła 29 cali (na przykład w rowerze Kross Level 4.0). Dzięki nim możliwe jest szybsze pokonywanie leśnych duktów, a także większa stabilność jazdy w terenie. Podczas rozpoczynania przygody z kolarstwem górskim, na pewno będziemy pod wrażeniem pracy amortyzatora, a także wygody, jaką zapewnia jego duży skok. Dzięki temu, że w amortyzatorze może być montowana blokada skoku, mamy możliwość zwolnienia blokady na leśnych ścieżkach, lub zablokowania widelca podczas jazdy po asfalcie. Dzięki temu rozwiązaniu rower górski może być wykorzystywany jako codzienny środek transportu lub maszyna do wypadów w teren. Bardzo ważnym elementem roweru są także przełożenia, które zapewniają swobodną oraz szybką jazdę po płaskim terenie, a także umożliwiają dynamiczne pokonywanie terenowych podjazdów.

Rower górski zbudowany na kołach 29-calowych jest idealnym rozwiązaniem dla osoby, która chce rozpocząć swoją przygodę z kolarstwem górskim, nie odchodząc przy tym od jazdy rekreacyjnej po płaskich terenach. Wybierając nowoczesny rower górski ze średniej półki cenowej, mamy pewność, że nigdy nie zawiedzie on nas na żadnym z tych pól rowerowej pasji.