Do tanich paliw z pewnością należy drewno. Właśnie dlatego osoby z kominkiem w domu chciałyby wykorzystać drewno do ogrzewania pomieszczeń poprzez kominek (działałby wtedy jako urządzenie grzewcze). Dzięki temu zimą byłoby ciepło w domu, a koszty ogrzewania wcale nie byłyby duże.

Ogrzewanie wody i powietrza w domu jednorodzinnym przez kominek

kominki z płaszczem wodnymJest taka możliwość – wystarczy skorzystać z rozwiązania, jakim jest kominek z płaszczem wodnym. Głównym zadaniem takiego kominka jest ogrzewanie wody. Ta z kolei zasila instalację centralnego ogrzewania. Kominek z płaszczem wodnym wydaje się być bardzo dobrym rozwiązaniem. Na pewno jest to doskonała alternatywa dla kotła na drewno. Tu jednak nie trzeba przeznaczać tyle miejsca co na kocioł w kotłowni. Poza tym kominki z płaszczem wodnym stanowią doskonały element dekoracyjny do salonu. Aby połączyć dekorację z ogrzewaniem, wystarczy tylko kupić odpowiedni wkład kominkowy. Jest on nieco droższy niż zwykły wkład, ponieważ musi zawierać wymiennik ciepła. Ten wymiennik ciepła będzie umożliwiał ogrzewanie wody. Właśnie w taki sposób kominek staje się kotłem, bo pełni taką samą funkcję – ogrzewa wodę, która jest rozprowadzana w instalacji po całym domu. Ceny za kominek z płaszczem wodnym są zróżnicowane i wahają się od 2 do kilkunastu tysięcy złotych. Kominki są dodatkowo zabezpieczane różnymi systemami.

Kominek do idealne rozwiązanie dla domów jednorodzinnych. Dodatkowym atutem stosowania kominków z płaszczem wodnym jest to, że ogrzewają one nie tylko wodę, ale również powietrze w pomieszczeniu, w którym się znajdują (najczęściej w salonie). Kominki z płaszczem wodnym są przystosowane do intensywnego palenia drewnem. Dodatkowo jest to rozwiązanie ekonomiczne, która pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu. Kominek jest kuszącą alternatywą dla tradycyjnych kotłów.