Jeśłi chcemy posiadać własną spiżarkę w domu, powinniśmy również zainwestować w urządzenia, w których będziemy mogli przetrzymywać niektóre rzeczy, które mogą się szybko popsuć, na przykład świeże owoce i warzywa. Wiele osób pomyśli w tej chwili o lodówce, jednak szafa z funkcją chłodzenia będzie o wiele lepsza. Chodzi o temperaturę oraz jej pojemność, a to bardzo ważne czynniki.

Szafy z funkcją chłodzenia

szafy chłodniczeTakie szafy mogą stać w każdej spiżarce. Są one bardzo pojemne i służą do chłodzenia rzeczy, które mogą się szybko popsuć. Szafy chłodnicze mogą uzyskiwać o wiele niższe temperatury niż lodówki, dzięki czemu nie ma problemu aby przechowywać nawet mięso. Ponadto szafa chłodnicza jest dużo wygodniejsza niż typowa zamrażalka, ponieważ jest pionowa. Można mieć mniej miejsca w spiżarce. Wykorzystują ją restauracje i inne lokale gastronomiczne, ponieważ to najwydajniejsze urządzenie do przechowywania pokarmu. Szafy chłodnicze są dobre również dlatego, że zużywają znacznie mniej prądu. Często tego typu szafy mają oszklone drzwi, dzięki czemu od razu widać co jest wewnątrz. Mogą one być dwukomorowe. Dzięki temu w jednej komorze schowamy produkty, które nie powinny leżeć w pobliżu innych. Jest tak na przykład z owocami i mięsem, ponieważ owoce nie powinny przejąć mięsnego zapachu. Takie szafy są dużo lżejsze od lodówek i wyposażone w kółka, co jest dodatkową wygodą.

Szafy tego typy są bardzo przydatne w każdym domu, w którym jest spiżarka. Bardzo dużo rzeczy do nich się zmieści. Poza tym będziemy mogli lepiej rozdzielać żywność, dzięki czemu jej zapachy nie będą na siebie przechodzić. Do takiej szafy warto jest zakupić również komplet pojemników próżniowych, aby mieć w niej porządek i zapewnić jeszcze dłuższy termin przydatności.