Dzisiejszy świat przyzwyczaił nas do tego, że pomimo rozwoju nauki jak i zwiększaniu się świadomości ludzi, na całym globie z dnia na dzień nie wszystko idzie tak jak powinno. Chcę tutaj powiedzieć o tym w jaki sposób w wielu regionach świata, pomimo tego że może być lepiej to sytuacja cały czas się nie zmienia, przez co powoduję to konflikty, które w ostateczności i tak przynoszą ofiary w postaci to ludzi, czy np. upodlenia do stopnia, które nie jest akceptowalne w ucywilizowanym świecie. 

Misja współczesnego misjonarza

współczesny misjonarzNiektórzy ludzie myślą, że nasz świat na pozytywne mogą zmieniać tylko niektórzy, i to głównie te osoby, które zostały naznaczone przez Boga czy inne bóstwo. Według mnie działa to troszeczkę w inny sposób, dlatego chciałem się podzielić opinią na temat tego w jaki sposób, powinien wyglądać współczesny misjonarz. Każdy na świecie może zostać taką osobą, tylko ludzie po prostu nie potrafią sobie tego wyobrazić, gdyż myślą że to wszystko to nadludzka siła, która decyduję o tym czy jesteśmy dobrze czy nie. A gdyby tak wziąć pod uwagę tylko i wyłącznie kilka czynników, do których zaliczamy sprawiedliwość, oraz chęć poprawy sytuacji w każdym możliwym przypadku. Oczywiście rozumiem że to może łatwo jest napisać, a w rzeczywistości tak prosto to nie wygląda. Ale załóżmy że każdy człowiek na świecie, staje się sprawiedliwy. Czy to by nic nie zmieniło? Według mnie zdecydowanie zmieniło by świat nie do poznania. Przecież to nie jest takie trudne. W obowiązkach współczesnych misjonarzy na pierwszym miejscu powinno być to aby nie namawiać do tego aby zmienić się i wierzyć w coś co mówi nam jak „dobrze” żyć, tylko zmienić siebie do tego stopnia że sami staniemy się źródłem dobra. 

Jeśli chcielibyśmy zastanowić się co kryję się pod słowem misjonarz, to zdecydowanie wielu z ludzi powiedziało by że to osoba, która decyduję się na to aby pomagać innym. I to jest właśnie piękne, gdyż natura ludzka, która pośród tych jakże dziwnych czasów i tak znajdzie w sobie pierwiastek, który bez wahania zmusi nas do pomocy innym potrzebującym osobom.