Dzieci zaczynają uczyć się języków obcych coraz wcześniej. Zazwyczaj jednak od czasu rozpoczęcia nauki aż do czasu jej zakończenia upływa aż 17 lat. Większość tego czasu nauka angielskiego odbywa się za pośrednictwem szkół, kursów oraz indywidualnych korepetycji. Czasami także swoje umiejętności językowe szkolimy na jakiś wyjazdach zagranicznych. Mimo tego, że poświęcamy i robimy tak wiele to bardzo często popadamy we frustrację, gdyż nasza wiedza wydaje nam się być niewystarczająca.

Owocna nauka angielskie, a szkoły

 

nauka angielskiegoCzasami także uzyskujemy niewystarczające rezultaty. Wiele osób ma także problemy z komunikowaniem się. Znają słownictwo, wiedzą wiele na temat gramatyki, ale jeśli przyjdzie co do czego i trzeba będzie rozmawiać w języku angielskim to tak naprawdę okazuje się, że nie wiedzą wiele. Jeśli chodzi o naukę języka angielskiego to trzeba wiedzieć, że najważniejsze są tutaj dwa elementy, takie jak słownictwo oraz gramatyka.
Jeśli chodzi o słownictwo to warto wiedzieć, że na początek będziemy musieli poznać od 3 do 4 tysięcy słów. Im więcej ich zapamiętamy tym lepiej. Jednak te kilka tysięcy słów to słowa podstawowe, które po prostu trzeba znać, bo najczęściej używa się ich w danym języku. Warto o tym pamiętać. Niektórzy twierdzą, że poznanie kilku tysięcy słów danego języka jest nie małym wyzwaniem. Jednak tak naprawdę jeśli w ciągu każdego dnia będziemy uczyć się czterech słów to w ciągu dwóch lat będziemy znać już 2,4 słów. Nie będzie to zatem trudne. W języku angielskim bardzo dużą rolę odgrywa również gramatyka. Potrafi ona naprawdę bardzo skutecznie odstraszyć osoby uczące się tego języka.

Mówi się o tym, że istnieje 16 czasów. Nie warto jednak od razu popadać w panikę. Najważniejsze jest to, aby nie przesadzać. W gramatyce jest tak samo jak ze słownictwem. Nie trzeba wiedzieć wszystkiego aby móc poprawnie mówić w języku angielskim. Oczywiście trzeba poznać podstawowe czasy oraz nauczyć się ich posługiwać. Inne czasy z pewnością poznamy później. Często używamy jakiegoś czasu, a nawet o tym nie wiemy.