Zostaliśmy przyzwyczajeni do tego, że w naszym mieszkaniach czy domach jednorodzinnych światło sztuczne emitowane jest przez żarówki. Co jeśli jednak, powierzchnia którą chcemy naświetlić jest znacznie większa?

Halogeny ledowe montowane do zewnętrznej elewacji

halogen led 50wNie trzeba być geniuszem fizyki, aby pojąć że w razie konieczności oświetlenia większej powierzchni, konieczne okazuje się postawienie na urządzenia cechujące się wysoką mocą wyjściową. Halogen led 50w to produkt dedykowany tylko i wyłącznie do montażu na zewnątrz. Dzięki zastosowaniu technologii LED, w rzeczywistości jego moc świecenia jest dziesięciokrotnie wyższa i wynosi 500w! To na prawdę imponująca wartość. Stanowi główny powód rosnącego zainteresowania tym produktem wśród osób, które poszukują sprawdzonych rozwiązań do montażu na zewnątrz posiadanej wiatry, kotłowni czy innego pomieszczenia gospodarczego. Chciałbym teraz napisać kilka słów odnośnie samego montażu tego halogenu. Jeżeli budynek, na którym docelowo ma zawisnąć lampa, posiada odpowiednią instalację elektryczną, proces skonfigurowania urządzenia będzie bajecznie prosty. Sprawa może się nieco bardziej skomplikować w sytuacji, jeśli takowej instalacji nie ma. Zalecałbym wtedy kontakt z fachowcem elektrykiem, który dzięki posiadanemu doświadczeniu zawodowemu i wiedzy merytorycznej w sposób bezpieczny przygotuje niezbędne kable do zamontowania urządzenia. Mając przygotowane odpowiednie przyłącze, wystarczy wejść na drabinę i przymocować stale halogen do elewacji budynku – od teraz będzie oświetlał fragment powierzchni.

Sam jestem w posiadaniu kilku halogenów, które w okresie zimowym bardzo ułatwiają mi życie. Dzięki wbudowanym czujnikom ruchu, są w stanie zapalić się tylko wtedy, gdy zostanie zarejestrowany przed nimi ruch. To dzięki temu są bardzo energooszczędne.