Drony poruszające się w 3D są to drony, które poruszają się w trzech wymiarach. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ są to maszyny używane w rzeczywistym świecie, a nie na ekranie komputera, czy telewizora w trakcje jakiejś gry. Dzisiejsza technologia udostępnia fantastyczne maszyny latające, które każdy może mieć na własność.

Zastosowanie dronów wyścigowych

walkera f210 3dJeszcze nie tak dawno byłoby to niemożliwe, aby mieć własny, mały samolocik i latać nim na różnych wysokościach. W tamtych czasach ludzie mogli dawać upust swojej latającej pasji, posiadając na własność np latawce. Były ich różne rodzaje. A te najlepsze były naprawdę zaawansowane. Jednak technologia nie stoi w miejscu. Ludzki geniusz wymyślił takie maszyny, które mogą latać w dzień i w nocy, bez względu na warunki atmosferyczne. Często mają one podpięte kamery, które dają niesamowity widok prowadzącemu drona. Może on czuć się jakby naprawdę prowadził samolot. Jednym z takich dronów wyścigowych jest walkera f210 3d. Jest to druga odsłona wcześniejszego walkera F210. Czym one się różnią od siebie? Jest jedna ważna czynność, którą ma wersja 3D. Ten dron potrafi „latać do góry nogami”, oraz wykonywać wszystkie akrobacje na dowolnej płaszczyźnie. Posiada on nowe regulatory, które w ułamku sekundy potrafią zmienić kierunek obrotu silników i powodują błyskawiczny, odwrotny ciąg od śmigieł. Daje to wiele nowych możliwości. Możemy np. cały czas latać dronem „do góry nogami” i nic mu się przez to nie stanie. 

Oczywiście, aby wykonywać takie manewry, potrzebne są odpowiednie regulatory, które umożliwiają takie zmiany obrotu silników, oraz odpowiednie śmigłą, które z kolei generują identyczny ciąg. Ważny jest także szybki czas reakcji kontrolera i odbiornika jednocześnie. W innej sytuacji takie akrobacje nie były by możliwe.