Dla każdego z nas wymarzonym odpoczynkiem po pracy jest powrót do domu i możliwość odpoczynku w salonie. Salon jest, a w zasadzie powinien być takim miejscem w domu w którym nie powinno się pracować. Jest to miejsce w którym ucinamy sobie drzemkę, pijemy kawę, buszujemy w internecie, oglądamy telewizję. A jak powinien wyglądać wymarzony salon?

Fotele francuskie to idealne meble dla ludzi ceniących szyk i elegancję

Na pewno powinno znaleźć się w nim miejsce na stół (najlepsze są takie z szklanym blatem), komplet wypoczynkowy w którego skład powinny wejść fotele, sofy oraz podnóżki. Oczywiście to jest wygląd typowego salonu, który możemy obserwować w różnych filmach lub serialach oraz katalogach mieszkaniowych. Każdy z Nas może sobie stworzyć salon tak jak chce. Można go dowolnie personalizować.

Fotele francuskieNa przykład dużym zainteresowaniem cieszą się meble niekonwencjonalne typu fotele francuskie. Są to bardzo wygodne modele foteli, które zastępują nam normalne fotele. Ich ekstrawagancki wygląd przyciąga spojrzenia naszych gości, którzy na pewno nie omieszkają o nich wspomnieć swoim znajomym lub dalszej części rodziny. Fotele francuskie są najczęściej ręcznie malowane i mają niespotykane profile ramy. Ich zakupu najczęściej możemy dokonać w sklepie z antykami lub antykwariacie. Oczywiście można ich szukać na różnych serwisach aukcyjnych, tych polskich jak i zagranicznych, ale wtedy nie mamy pewności, że będą to oryginalne francuskie fotele. Bo uważam, że to trochę wstyd jeśli ktoś się chwali, że ma francuski fotel, a przyjdzie jakiś znawca i okaże się, że jest on jakiś podrabiany. Dlatego na antykach nie możemy oszczędzać.