Będąc w ciąży zawsze zastawiamy się jaka będzie płeć i jak duże maleństwo się urodzi. Patrząc na takie kryteria wtedy możemy szukać ubranka dla noworodka. Kryteria wyboru ubranek może być wiele. Jaka będzie pora roku gdy urodzimy lub ile będzie ważył bo to można mniej więcej określić na usg. Gdy dziecko urodzi się latem wtedy można kupić delikatniejsze i większe ciuszki, Nic się nie stanie maleństwu jak ciuszki nie będą przylegać do ciała. Natomiast jak niemowlę ma się urodzić zimą to najlepiej mieć bardziej przyległe ciuszki i maławe, ponieważ taki maleć może wielokrotnie zmarznąć i nawet się zaziębić.

Ubranka dla noworodka w sklepie – jak kupować?

 

ubranka dla noworodkaWiele kobiet kupuje specjalnie za duże ciuszki bo się boi że ciuszki które by chciała kupić będą po prostu za małe i co z nimi zrobi. A co się zdarzy jak urodzimy wcześniaka? Każde dziecko które urodzi się przed trzydziestym siódmym tygodniem to wcześniak. Gdzie rodzą się nawet w dwudziestym którymś tygodniu. Wtedy są bardzo malutkie i ważą nawet dwa i pół kilograma. W co takie maleństwo ubrać? Wtedy nasz wybór i wielkość ubranek tak naprawdę upada. Od razu jakaś babcia lub szczęśliwy tata musi lecieć do sklepu i chociaż dwie pary śpioszków kupić o mniejszym rozmiarze. Jednak gdy jest lato można spokojnie takie maleństwo ubrać w większe rzeczy i nic się niestanie. W końcu to nie jest wina matki że kupiła takiej wielkości ubranka dla noworodka. Każdej mamie może się zdarzyć, że urodzi wcześniaka i nie będzie na to gotowa. Jest jeden plus mając wcześniaka zanim dziecko rozwinie swoją wielkość, grubość to rzeczy kupione przez matki już będą w pełni wychodzone.

Wiadomo że wcześniak ma problem z tyciem i wzrostem, ale gdy już zacznie to robić to naprawdę szybko może się rozwijać i rosnąć wtedy ubranka dla noworodka będą już za małe i będziemy musiały my matki kupić o wiele większe ciuszki. Wybór ciuszków dla niemowlaka jest bardzo ciężki każda przyszła mam musi to przejść i zawsze ma z tym problem. Zazwyczaj mamusie kupują ubranka w rozmiarze 58/60 bo większość dzieci rodzi się w takim rozmiarze lub troszkę mniejszym. Natomiast gdy mamy wcześniaka wtedy należy zakupić o wiele mniejsze ubranka.