Od piętnastu lat jesteśmy członkami Unii Europejskiej. W tym czasie, dostaliśmy ze wspólnej kasy, znacznie więcej, niż do niej włożyliśmy. Nasz kraj wypiękniał, wzrósł dobrobyt i znacznie mniej jest obywateli, którzy z jakichkolwiek powodów byli wykluczeni. 

Dofinansowanie z UE w kujawsko – pomorskim

dofinansowania unijne kujawsko pomorskieDzięki funduszom strukturalnym jest możliwe realizowanie wielu projektów o sporej wartości finansowej. Nie ma się zatem czemu dziwić, że tak wiele osób stara się o dofinansowania unijne. Nasze województwo jest w czołówce jeśli chodzi o ich planowe wykorzystanie. Toteż dlatego dostajemy duże wsparcie i fundusze na realizowanie jeszcze większych i jeszcze atrakcyjniejszych projektów. Zatem jeśli zainteresowały nas dofinansowania unijne kujawsko pomorskie to województwo, w którym jest o to łatwiej. Oczywiście każdy projekt ma określony czas trwania oraz określoną ilość miejsc. Zatem do najbardziej atrakcyjnych projektów, lepiej zapisywać się jak najszybciej, ponieważ może zabraknąć miejsc. A miejsca są ograniczone, ponieważ i dofinansowania są ograniczone. O dofinansowanie z Unii mogą ubiegać się przedsiębiorcy, jak też statystyczni obywatele – w zależności do kogo jest kierowany dany projekt. Jedno jest pewne, żeby przebrnąć przez cały projekt i dostać dofinansowanie, potrzeba systematyczności i zaangażowania, jak również spełnienia wymogów, określonych w jego regulaminie. Nasze województwo, dzięki unijnym dofinansowaniom zmieniło się na lepsze, podobnie jak sytuacja przedsiębiorców oraz osób, które były wykluczone.

Unia Europejska nie szczędzi pieniędzy na dofinansowania. Szczególnie na projekty innowacyjne, które są w stanie rozpędzać gospodarkę i być motorem napędowym Unii. Dofinansowania do tego typu projektów to znaczna ich większość.