Chociaż wiele osób uważa się za tolerancyjnych, staramy się robić wszystko, żeby świat był lepszym miejscem do życia, mieszkania, tak naprawdę wciąż otaczamy się nie najlepsza energią, odgradzamy od siebie ludzi, którzy są niepełnosprawni. Co jest z nami nie tak, dlaczego tak postępujemy, jak zmienić siebie i otoczenie?

Dźwigi dla niepełnosprawnych są sporym ułatwieniem

 

Należałoby zacząć od tematu ułatwiania życia niepełnosprawnym. Zwróćmy uwagę na to, jak spacerujemy po mieście, wchodzimy do sklepów, firm, czasem wspinamy się na 5 piętro w bloku bez winy. Myślmy wtedy nie chce mi się, nogi mnie bolą, a co myśli osoba, która nie może wejść po schodach. Jest zdana na czyjąś łaskę. Jej życie jest zależne od czyjegoś dobrego serca lub jakiejś tam łaski. Nie jest to najłatwiejsze.

dźwigi dla niepełnosprawnychDlatego warto działać, szukać rozwiązań. Na pewno warto zwrócić uwagę na takie kwestie, jak poprawa jakości życia niepełnosprawnych. Można zacząć od platformy dla inwalidów. Niby taka mała rzecz, ale zmienia życie ludzie o 180 stopni. Dzięki palt forom osoba niepełnosprawna może brać czynny udział w życiu, dotrze wszędzie tam gdzie musi. Niestety takie platformy wciąż są mało popularne. Najsmutniejsze jest chyba jednak to, że takie platformy montuje się w wielu miejscach, że już coś się tam zmienia, ale człowiek przechodzi obok platformy i widzi kartkę, że nie działa. Taka kartka może wisieć tydzień, dwa, a nawet miesiąc. Jest to bardzo przykre i zupełnie nie zrozumiałe, bo w jaki sposób można uniemożliwiać niepełnosprawnym osobom normalne funkcjonowanie. Jeśli prowadzisz sklep zastanów się, czy ludzie na wózku mogą łatwo się w nim poruszać jeśli nie to zamów dźwigi dla niepełnosprawnych. Bardzo często w celu umieszczenia jak największej ilości półek ogranicza się miejsce. Szczupła osoba ma problem, żeby skorzystać z takiego sklepu, a co dopiero osoba niepełnosprawna. Dlatego też prowadząc własny biznes należy mieć na uwadze osoby, które mają utrudnione życie, bo wszędzie są schody, mało miejsca, brak wind. Teraz prawie każdy nowy budynek jest od razu dostosowywany do potrzeb niepełnosprawnych, ale wciąż nie jest to standardem w starym budownictwie.