Czyżbyśmy może właśnie stali się właścicielami swojego nowe mieszkania, albo domu? A może stwierdziliśmy, że czas na remont i odświeżenie wnętrza, które już jest nasze, w którym mieszkamy. Jest jeszcze taka opcja, że nasze wnętrza nam się znudziły i szukamy odmiany? Jest tak wiele powodów remontów, ilu jest ludzi, którzy je wykonują. Każdy może mieć swój powód, każdym mogą kierować inne przesłanki, ale to nie jest ważne, bo tak naprawdę najważniejsze jest to, jak się do remontu zabieramy i jaki będzie efekt końcowy.

Modne ściany w naszym mieszkaniu

cienkowarstwowe tynki dekoracyjneChyba nie ma gorszego scenariusza, jak taki, że nasz remont nam się nie udaje i nie jesteśmy zadowoleni z efektu końcowego. Mamy wówczas stracone pieniądze, siły, czas i przede wszystkim humor. Musimy, planując remont, zrobić wszystko, żeby takiego właśnie scenariusza unikać, za wszelką cenę. Dlatego nie ryzykujemy jeżeli już decydujemy się na remont, ale wszystko bardzo wnikliwie i skrupulatnie zaplanujmy. Możemy zrobić sobie projekt, a przede wszystkim korzystajmy z próbników. Postawmy również na ekstrawagancje i nowoczesność. Może cienkowarstwowe tynki dekoracyjne nas przekonają, może będą one dla nas czymś idealnym? A może wolimy gładkie ściany pomalowane tradycyjną farbą? Decyzja należy do nas, ale musimy mieć szeroki wachlarz możliwości i szerokie spektrum działania, żeby wiedzieć, że nasz wybór był odpowiedni, właściwy.

Tak naprawdę mieszkania można urządzić tyloma technikami, na tyle możliwych sposobów, że nasza wyobraźnia być może nie byłaby w stanie tego wszystkiego ogarnąć, dlatego korzystajmy z możliwości. Przed remontem czytajmy artykuły, kupujmy pisma wnętrzarskie, inspirujmy się innymi wnętrzami, inspirujmy się pomysłami innych i bierzmy z nich to, co podoba się nam.