Wiele badań wykazuje, że im szybciej dziecko będzie miało kontakt z językiem obcym, tym łatwiej go przyswoi i będzie traktować jak swój rodzimy. W okresie najintensywniejszego rozwoju dziecka, to jest do 7-8 roku życia, dziecko bezproblemowo przyswaja język obcy, oraz przy jego używaniu nie ma „naleciałości”, jeśli chodzi o akcent, pochodzących z jego ojczystego języka. Według rzeszy lingwistów, którzy badają zjawisko, szybkiego i naturalnego przyswajania języka przez małe dzieci.

Angielski Katowice – rozpocznij naukę już dziś!

Dzieje się tak, dlatego, gdyż w tym okresie, kontakt z nieznanym w tym przypadku językiem, rozwija kolejne połączenia neuronowe w stale rozwijającym się mózgu dziecka. Oczywiście, tak jak w każdej dziedzinie, im więcej styczności z daną aktywnością, tym dziecko szybciej rozwija się w tym kierunku.

angielski KatowiceDlatego warto zastanowić się, czy nie warto wysłać naszego malucha na przykład na kurs języka angielskiego, do przedszkola językowego, lub czy nie funkcjonuje niedaleko dobra szkoła językowa. Warto też wziąć po uwagę to, że język angielski Katowice dla dzieci w takich placówkach jest przyswajany pamięciowo na zasadzie całkowitego „zanurzenia”, nie na zasadzie nauki, dlatego im częstszy kontakt z językiem i posługiwanie się nim w sytuacji, „tu i teraz” sprawia, że dziecko posługuje się językiem tak samo swobodnie jak rodzimym. Brak też uczenia się słówek, a za to przyswajanie ich podczas po prostu podczas codziennych sytuacji sprawia, że język i jego zagadnienia, staje się dla nich naturalne. W przedszkolach językowych, taki tryb nauki, zwany immersją pozawala na to, że w przyszłości dziecko stanie się w naturalny sposób osobą dwujęzyczną. Często tez w takich placówkach, zatrudniani są przeszkoleni lektorzy, dla których dany język jest językiem ojczystym, więc dzieci nie nabierają złych nawyków językowych, a wręcz otrzymują przykład wzorcowej wymowy dla danego języka. Przedszkole, czy szkoła językowa nie jest w żadnym stopniu gorsza, czy lepsza od zwykłej placówki, a możemy w zamian dać dziecku okazję bezstresowego poznawania innych kultur.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: http://ence.pl