Z całą pewnością znajdą się wśród nas ci, którzy dbają o każdy detal wyposażenia wnętrz. Z myślą o takich osobach powstały niebanalne, nowoczesne karnisze, które na pewno zachwycą wszystkich odwiedzających nasz dom. Jak wiemy, karnisz powinien pasować do stylu całego mieszkania lub przynajmniej konkretnego pomieszczenia, a więc wcale nie jest łatwo wybrać odpowiedni.

Jaki karnisz wybrać?

ozdobne karnisze metalowe podwójneTo, jaki karnisz wybierzemy zależy już nie tylko od stylu naszego mieszkania, ale również od naszego gustu. Najwięcej osób decyduje się na prosty, pojedynczy karnisz, który pasuje praktycznie do każdego stylu. Wybierając standardowy model nie ma ryzyka, że nie będzie pasował. Poza tym klasyczne karnisze są jednymi z najtańszych. Dla miłośników przepychu zostały stworzone ozdobne karnisze metalowe podwójne. Kupując je, zwróćmy uwagę na system montowania. Niektóre z nich są montowane do ściany, a inne – do sufitu. Podwójne karnisze są wygodne, ponieważ jeden drążek służy do zawieszenia firanki, a na drugim możemy powiesić zasłonę. No chyba, że nie używamy zasłon, ponieważ zastąpiliśmy je roletami. Wtedy karnisz pojedynczy z pewnością wystarczy. Pamiętajmy o tym, że karnisz pełni nie tylko praktyczną, ale także ozdobną funkcję. W związku z tym wybierzmy taki, który będzie nam się naprawdę podobał. Jeśli lubimy zdobienia, wybierzmy coś, co przyciągnie wzrok każdego gościa. Gama karniszy jest na tyle szeroka, że z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Ciekawym rozwiązaniem są ozdobne końcówki. Możemy postawić np. na kryształy, czy cyrkonie.

Wybierając karnisz, zastanówmy się, co chcemy na nim zawiesić. Karnisze pojedyncze będą najbardziej praktyczne w przypadku okien, w których zamierzamy zawiesić tylko jedną tkaninę. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby na pojedynczym karniszu zawiesić firankę oraz zasłonę. Jednak stracimy wtedy trójwymiarowy efekt, nadający pomieszczeniu głębi.