Długie, lśniące włosy to marzenie wielu kobiet. Jednak nie każda z nas ma możliwość się takimi pochwalić. Choć codziennie tracimy około setki włosów i jest to uważane za normę, która nie powinna martwić, to jednak wiele z nas zmaga się z nadmiernym wypadaniem włosów i szukamy sposobów, aby sobie z tym problemem jakoś poradzić.

Analiza włosów i skóry głowy

analizator włosówWpływ na utratę zbyt dużej liczby włosów może mieć kilka czynników. Poczynając od tak niepozornych jak pogoda, bowiem nasze włosy zarażone są na uszkodzenia szczególnie latem podczas kąpieli w słonej wodzie i narażeniu na negatywny wpływ promieni słonecznych, kończąc na poważnych przyczynach, takich jak choroby czy przyjmowanie niektórych leków. Włosy mogą wypadać również w okresie wahań hormonalnych, takich jak menopauza czy czas po ciąży. Aby zapobiec temu problemowi, pierwszym krokiem powinna być zmiana diety i trybu życia. Dobrym rozwiązaniem są tez różnego rodzaju wcierki oraz ampułki do skóry głowy. Pomóc mogą także suplementy, zawierające biotynę czy naturalny skrzyp polny. Jeśli jednak problem łysienia jest duży i nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z nim w zaciszu domowej łazienki, warto skorzystać z pomocy specjalisty, który wykorzysta analizator włosów i skóry głowy, aby ocenić skalę naszego problemu i ustali jego przyczyny. Dzięki takiemu urządzeniu będzie możliwe dobranie odpowiedniej pielęgnacji, która pomoże w utrzymaniu dobrej kondycji włosa.

Długie włosy często postrzegane są jako domena kobiecości. Niestety wiele z nas boryka się z problemem nadmiernej utraty włosów, co powoduje stres i złe samopoczucie. Jeżeli nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z tym problemem, warto skorzystać z pomocy specjalisty i urządzeń, które ustalą sposoby leczenia i pielęgnacji włosów.