Apteczki pierwszej pomocy są sprzedawane w całości z opakowaniem, albo same wkłady do nich. To wygodne rozwiązanie, bo osoby, które już posiadają apteczkę, a wykorzystały niektóre jej produkty, mogą je tylko uzupełnić. 

Wkłady do apteczek spełniające wymogi din

wkład do apteczki din 13164W zakładach pracy osoby zatrudnione często sięgają po apteczki, bo wypadki są niemalże codziennością, szczególnie tam gdzie pracuje dużo osób. Najczęściej korzystają z plastrów na drobne rany i przecięcia, ewentualnie z bandaży. Oczywiście woda utleniona schodzi w dużych ilościach, bo każdą ranę trzeba odkazić. Wkład do apteczki din 13164 pasuje do każdych warunków, gdyż posiada wszystkie niezbędne elementy, które można wykorzystać przy lekkich i poważnych wypadkach. Na pewno znajdziemy w nim zestaw plasterków o różnej wielkości, opatrunków, gazików jałowych, czy nawet chusteczek nawilżających. Podstawą każdej apteczki jest woda utleniona, lub specjalne chusteczki nasączone czystym alkoholem, ponieważ działa on odkażająco. W apteczkach din 13164 znajdują się też zimne kompresy i specjalne kompresy na oko. Koc ratunkowy, chusta trójkątna wykonana z płótna i flizeliny oraz opaski elastyczne. Każdy wkład można dowolnie modyfikować i uzupełniać o brakujące produkty, które według nas przydadzą się w konkretnym miejscu. W przypadku dużych zakładów pracy, ilość wkładów należy dostosować do ilości zatrudnionych pracowników, gdyż więcej ludzi oznacza większe prawdopodobieństwo wypadku. Apteczki spełniające wymogi din, sprawdzą się w każdym miejscu.

Zakupu apteczki, lub samego wkładu, najlepiej dokonać w sprawdzonych sklepach internetowych, lub specjalnych punktach detalicznych sprzedających produkty związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. Najtańsza apteczka kosztuje niecałe dwadzieścia złotych.