Tereny zielone dla miasta są bardzo ważne. Przede wszystkim dlatego, że oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń. Druga kwestia to to, że park jest miejscem wypoczynku dla mieszkańców miast. Jest odskocznią od codziennego zgiełku, miejscem spacerów i towarzyskich spotkań. W ostatnim czasie, chcąc uatrakcyjnić trochę miejskie parki, zarząd miasta Poznania ogłosił konkurs.

Nowe ławki staną w przyszłym roku w miejskich parkach

ławka parkowa betonowaKonkurs, który zorganizował Poznań, dotyczy projektu nietypowych ławek, które miałyby stanąć w kliku miejskich parkach, stając się pewnego rodzaju atrakcją. Konkurs ten został już rozstrzygnięty. Warto zaznaczyć, że zgłosiła się do niego naprawdę spora liczba młodych i starszych projektantów, w tym również szkoły i przedszkola. Nagrody dla zwycięzcy były dwie: realizacja projektu, wraz z zaznaczeniem autora oraz nagroda finansowa. Pośród licznych niezwykle kreatywnych pomysłów, wygrała prostota. Mianowicie pierwsze miejsce zajęła ławka parkowa betonowa połączona z drewnianymi płytami. Ławka te przybiera różne formy, tworząc niezwykle ciekawy efekt. Autorką projektu jest studentka Architektury wnętrz. Dziewczyna zaznacza, że jej celem było wtopienie ławek w otoczenie z jednoczesnym podkreśleniem ich oryginalności. Na wizualizacji ławki naprwdę wyglądają niezwykle. Czekamy teraz, aż staną one w miejskich parkach. Projekt ma być w pełni zrealizowany na wiosnę przyszłego roku. Przyjdzie nam więc jeszcze trochę poczekać na zobaczenie ławek na żywo. 

Prostota znów zwyciężyła. Poznań postanowił zrobić coś nowego i chcąc uatrakcyjnić parki ogłosił konkurs na projekty ławek. Zwyciężyła młoda studentka, która postawiła na połączenie betonu z drewnem. Ławki jej autorstwa staną w parkach poznańskich na wiosnę przyszłego roku.