W dużych miastach nie ma problemu z załatwieniem kremowania zwłok. Najczęściej pogrzeby bliskich odprawia się na cmentarzach komunalnych, na których znajdują się specjalne mury z przeznaczeniem na umieszczenie urny. Natomiast na cmentarzach parafialnych rzadko są takie miejsca, więc i kremacja nie zawsze jest możliwa.

Przepisy pozwalają na kremowanie zwłok

kremacje krakówczywiście, jest to jak najbardziej możliwe. Zależy jednak od (przede wszystkim) woli zmarłego. Przed śmiercią zmarły może zadysponować co zrobić z jego ciałem. Nawet jeśli tego nie zrobił, rodzina może sama podjąć taką decyzję. Jeśli już zdarzy się to nieszczęście, że ktoś z naszej rodziny umrze, zwłoki zmarłego są zabierane najczęściej do zakładu pogrzebowego, który posiada specjalne chłodnie na przechowywanie zwłok do czasu pogrzebu. Jeśli nie ma takiej chłodni, zwłoki muszą być do czasu pogrzebu przechowane gdzie indziej. Najczęściej za przechowanie zwłok w chłodni płaci się za dobę. Te kilka dni jest potrzebnych, aby załatwić wszystkie sprawy związane z pochówkiem. Jeśli mamy zamiar jednak zwłoki spopielić, a zmarły mieszkał np. w Krakowie, można wpisać w przeglądarkę internetową: kremacje kraków, aby dowiedzieć się, gdzie usytuowane są te usługi. pomimo całego nieszczęścia związanego z pogrzebem, stresu, żalu itp., należy pamiętać, że kremowanie zwłok jest znacznie tańsze, niż pochówek tradycyjny choćby z tego względu, że nie trzeba wykupować miejsca na cmentarzu (dostajemy samą urnę z garstką popiołu naszego zmarłego).

Kremowanie zwłok jest coraz częściej stosowane w związku z pochówkiem zmarłych. Jest to i tańsze i bardziej „ekologiczne”. Coraz więcej ludzi decyduje się na spopielenie zwłok swoich bliskich, często na ich wyraźną prośbę przed ich śmiercią. Szanujmy zatem wolę zmarłych.