Moi rodzice posiadają firmę, w której produkowane są drobne artykuły spożywcze. W związku z tym, że za kilka lat będę musiał przejąc po nich przedsiębiorstwo, już dziś uczę się sprawnego zarządzania i organizacji pracy. Nie myślałem, że w skromnej wytwórni może być aż tak dużo pracy. Przykładem może być szukanie firmy oferującej ładne opakowania z kodami kreskowymi.

Druk kodów, a oczekiwania rodziców

fachowy druk kodówNie od dziś wiemy, że kody kreskowe muszą znaleźć się na opakowaniach. Rodzice poprosili mnie o to, abym poszukał solidną, tanią firmę, która zaprojektuje i wykona bardzo ładne woreczki na prażynki oraz fachowy druk kodów. I to było moje pierwsze zadanie. Nie wydawało mi się to trudne, bo w dzisiejszej dobie internetu wszystko jest jak na wyciągnięcie ręki. Jedna z pierwszych firm, na które zwróciłem uwagę zajmowała się specjalistycznym drukiem kodów kreskowych na opakowania różnego rodzaju. Już od początku wiedziałem, że nie będę się wysilał. Kolejnym atutem były bardzo atrakcyjne ceny w porównaniu z innymi firmami oraz łatwy dojazd. Firma oferowała drukowanie przy użyciu najnowocześniejszych technologii. Stawiali na dobrą jakość oraz trwałość. Jednak nie spodziewałem się jednego – że oferują oni kody kreskowe w rolkach! Oznaczało to, że muszę poszukać jeszcze jedną firmę, która zajmie się projektowaniem woreczków. Kody kreskowe natomiast będą naklejone na danym produkcie. Czy to się będzie opłacać? Czy rodzice będą zadowoleni? Musiałem się z nimi koniecznie skonsultować.

Okazało się, że rodzice nie chcieli, żeby kody kreskowe były naklejane na opakowania, ale na kartony już owszem. Dlatego też zamówiłem kilka rolek kodów, które przydadzą się podczas masowej produkcji. Mam nadzieję, że po jakimś czasie będę mógł jeszcze lepiej pracować i nauczę się wszystkiego.