Naszło mnie ostatnio na to, żeby spróbować czegoś innego. Chodzi zwłaszcza o napój. Mój organizm miał już dosyć kawy. Cały wypłukany był z magnezu i nie za dobrze się w związku z tym czułam.

Zestawy yerba mate – to dobry pomysł!

zestawy yerba mateMusiałam jednak sprawić, aby nie brakowało mi energii, ponieważ jak rano nie wypiję kawy, to potem powieki mi się same zamykają. Zawsze się śmiałam z tych, co tak mówili, ale przetestowałam na sobie i rzeczywiście – uzależniłam organizm od kawy i kiedy jej z rana nie było, to bardzo ciężko było mi się skupić na pracy. Musiałam coś z tym fantem zrobić. Na pewno nie było szans na dalsze picie kawy codziennie, bo musiałam uzupełnić niedobory witamin i innych przydatnych składników w organizmie. Natknęłam się jednak w internecie na zestawy yerba mate. Poczytałam o ich korzystnych właściwościach i stwierdziłam, że może warto spróbować. Ponoć miałam być po yerba mate pobudzona, choć łagodnie, a nie tak jak po kawie. Kupiłam maczynka do yerba mate i mogłam pić gorzki napar. W smaku pasował mi on nawet bardziej niż kawa i inne napoje. Działanie jednak było nie tak efektowne. Nie czułam się od razu jakaś bardzo obudzona, ale już nie zamykały mi się same oczy. Sklep internetowy, w którym kupiłam produkty miał także miód manuka. Nie chciałam go jakoś testować, ale wiem, że koleżanka używa i jest zadowolona.

Ja jednak mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że warto spróbować yerby. Mi smakowało wiele z tych rodzajów, których próbowałam, ale nie wszystkie. Dobrze jest zapytać, które sprzedawca poleca na początek.