W naszym kraju z roku na rok rośnie ilość entuzjastów chodzenia po górach. Widać to szczególnie latem, kiedy to w Tatrach i innych polskich górach, na najpopularniejszych szlakach możemy zaobserwować tłumy ludzi. Są tam dorośli, a także całe rodziny z dziećmi. Polskie lato jest coraz przyjemniejsze i nawet w górach przez cały lipiec i sierpień obowiązują przyjemne temperatury i świeci słońce.

Specjalistyczne górskie obuwie

buty w góry - latoLato w naszym kraju staje się z roku na rok coraz bardziej stabilne. Pogoda dopisuje, zazwyczaj przez długi czas jest ciepło i słonecznie. Coraz chętniej spędzamy więc wakacje w kraju, a zwiększającą popularnością cieszą się góry. Wędrowanie po górach latem jest z jednej strony bardzo przyjemną, a z drugiej strony wymagającą fizycznie sprawą. Obowiązkowym wyposażeniem każdego amatora gór są buty w góry – lato wymaga zakupienia odpowiedniej grubości obuwia, w której noga nie będzie się pocić. Letnie buty trekkingowe możemy spotkać w rozmaitych rodzajach. Istnieją niskie, przewiewne buty, które doskonale sprawdzą się w niskich partiach gór. Na dłuższe i poważniejsze wyprawy w wysokie góry warto dla własnego bezpieczeństwa mieć sztywne, pełne buty, mocno zabezpieczające kostkę. Ten drugi rodzaj obuwia wykonany jest z bardzo dobrze oddychającego materiału. But nie grzeje, ale dobrze zabezpiecza przed urazami palce oraz kostki. Specjalistyczne obuwie najlepiej kupować bezpośrednio w sklepie, gdzie można je przymierzyć.

Z racji tego, że lato w naszym kraju sprzyja przebywaniu na świeżym powietrzu, coraz więcej osób w ramach wakacji wybiera się w góry. Żeby móc wędrować po mniej lub bardziej popularnych szlakach, należy mieć odpowiednie obuwie. Inne buty górskie sprawdzą się latem, a inne zimą. Noga musi być jednak dobrze zabezpieczona przed urazami.