Letnie, upalne dni mocno dają się we znaki, dlatego szukamy sposobów na osłonięcie okien przed słońcem. Najskuteczniej przed upałami wnętrze domu chronią rolety zewnętrzne. Innym rozwiązaniem jest montaż zewnętrznych markiz. Markizy i rolety zewnętrzne dostępne są w wersji do sterowania ręcznego, automatycznego oraz w wersji na pilota. W Rudzie Śląskiej dostępne są także markizolety.

Markizy a rolety

roletyNie w każdym przypadku takie rozwiązanie jest możliwe, nie mogą z niego skorzystać osoby mieszkające w blokach. Nie oznacza to jednak, że nie mogą się one bronić przed słońcem. Okna przed słońcem mogą chronić rolety rzymskie. Rolety rzymskie najlepiej sprawdzają się w pokojach dziennych czy w sypialniach. Spośród różnorodnych rodzajów rolet rolety rzymskie są najbardziej dekoracyjne, nie tylko chronią więc przed słońcem, ale stają się elementem dekoracyjnym wnętrza. Żaluzje rzymskie powstają z bardzo różnych tkanin (aksamit, tiul, kreton), łatwo więc dobierzemy takie, które najbardziej będą pasowały do wystroju pokoju. Wiele osób ma niezliczoną kolekcję zdjęć ukochanych osób, kochanych zwierząt, pięknych widoków będących wspomnieniem z wakacji. Większość z nas trzyma te swoje skarby schowane w albumach, dzisiaj częściej na dysku komputera. Szkoda jednak, aby fotografie pozostały w ukryciu, odpowiednio wyeksponowane będą wspaniałą ozdobą wnętrza. Niepowtarzalną galerię zdjęć możemy stworzyć w każdym pokoju, a nawet w łazience czy w kuchni. Oczywiście każde z tych pomieszczeń będzie wymagało innych fotografii. Sposób na stworzenie domowej galerii jest wiele.

Spójną kompozycję otrzymamy umieszczając wybrane przez nas zdjęcia w różnokolorowych, ale jednego kształtu ramkach. Zdjęcia najlepiej prezentują się umieszczone w ramkach z passe-partout. Inny pomysł to stworzenie z fotografii drzewa genealogicznego. Takie drzewo zrobimy jednak tylko pod warunkiem, że w swoich zbiorach mamy zdjęcia swoich pradziadków i dziadków. Idealnie byłoby, aby fotografie sięgały jeszcze dalszych pokoleń, czyli nawet prapradziadków.