Wśród ubrań, które zaprojektowane zostały dla kobiet, możemy znaleźć kilka kategorii ubrań, które powinny dodawać kobiecie seksapilu swoją zmysłowością. Oczywiście, pierwszym typem ubrań, które przychodzą na myśl, kiedy myślimy o czymś, co ma oddziaływać na zmysły swoim projektem i materiałem, z którego zostało wykonane, jest bielizna.

Satynowa i koronkowa bielizna

zmysłowa bieliznaBielizna najczęściej cechuje się neutralnym charakterem i projektowana jest po to, by w odpowiedni sposób spełniała swoją funkcjonalność. Zmysłowa bielizna wykonywana jest z innych materiałów, które ze względu na swoją estetykę i fakturę mogą oddziaływać na zmysły – zarówno osoby, która ją nosi, jak i tej, która ma możliwość ją oglądać. Najczęściej wśród tych materiałów pojawia się koronka, satyna i jedwab. Koronka jest materiałem, który w przypadku bielizny nadaje jej niezwykle kobiecego charakteru. W zależności od tego, jakiego typu koronka zostanie wykorzystana, czasami może być to bielizna charakteryzująca się niezwykłą niewinnością, innym zaś razem zadziornością i seksapilem. Satyna i jedwab w przypadku bielizny stosowane są ze względu na swoją estetykę i połyskujące kolory, ale także ze względu na fakturę. Oba te materiały cechują się niezwykłą miękkością, która otulając ciało kobiety może pozytywnie oddziaływać na nie, pobudzając zmysły, ale też rozbudzając w kobiecie jej naturalny seksapil i kobiecą pewność siebie.

Bielizna, która charakteryzuje się zmysłowością, wcale nie musi być bielizną erotyczną. Bardzo często elementy zmysłowej bielizny nie odróżniają się swoim projektem od standardowej bielizny. Ten sam projekt biustonosza jest jednak wykonany z innego typu materiałów, dzięki czemu zyskuje na estetyce, a tym samym nieco zmienia się jego charakter.