Zawsze wiedziałam, że nie będę miała domu murowanego tylko drewniany. Dla mnie takie domy były niepowtarzalne, miały w sobie duszę, coś niesamowitego. Zawsze na wakacjach rezerwowałam noclegi w domkach drewnianych, bez względu an to czy jechałam w góry czy nad morze. Takie były lepsze.

Domy z bali są niesamowite

całoroczne domy z baliDlatego też kiedy kupiłam działkę z zamiarem wybudowania domu to jedynie całoroczne domy z bali wchodziły w grę. Od dawna miałam już upatrzonego dewelopera, który specjalizuje się w domach drewnianych. Wybrałam projekt średniej wielkości domu parterowego. Nie chciałam mieć piętra, bo wiem, ze wchodzenie kilka razy dziennie po schodach wcale nie jest fajne. Może dobre dla kondycji, ale jak jesteśmy chorzy czy zmęczeni to lepiej jest mieć wszystko na jednym poziomie. Do wykonania domu wzięłam sosnę mazurską, bo to takie jasne drewno, do którego wszystko się dopasuje. Wolałabym mieć jasne wnętrze i ciemniejsze meble, niż dom z ciemnego drewna z jasnymi meblami. Miałam też pomysł na wyposażenie. Chciałam mieć dużo rękodzieła, bo jest bardzo kolorowe i unikatowe. Często chodzę na tragi i wyszukuję różne takie perełki. Kupuję też niektóre rzeczy w internecie. Mój dom z bali szybko powstawał, a ja szybko musiałam wybierać meble do kuchni czy łazienki. Na szczęście udało mi się wszystko załatwić. Moi znajomi też trzymali za mnie kciuki, żeby mój dom dobrze wyglądał, a budowa zakończyła się pomyślnie. Jeszcze trochę czasu mi zostało, ale na lato wszystko będzie gotowe.

To też duża zaleta domów drewnianych, że można je stawiać nawet zimą. Trzeba tylko zadbać o odpowiednie fundamenty i gotowe. Reszta może powstawać w każdych warunkach. Wtedy budowa idzie szybciej, niż przy domu murowanym. Mam nadzieję, że wszystko dobrze się skończy.