Mam bardzo dużą rodzinę. W jednym domu mieści się wielopokoleniowa rodzina. Mieszkają tu moi rodzice, ja z mężem i nasze dzieci. Jest ich troje, więc jest przy nich sporo pracy. W związku z tym też codziennie zjada się u mnie wielkie ilości jedzenia. Maluchy mają apetyt, a im my lubimy dobrze zjeść.

Ziemianka do przechowywania żywności

AWA Transbet z RadomiaMamy w domu dwie lodówki z zamrażarkami, ale i to nie wystarczało. Nie mieliśmy gdzie trzymać warzyw i owoców, żeby dłużej były świeże. Lodówki zawsze były zawalone, a ziemniaków i tak się tam nie wsadzi. Wtedy moja mama wpadła na pomysł, żeby koło domu wykonać ziemiankę ogrodową. Nasz dom nie ma piwnicy, tak jak jej miał, a taka ziemianka będzie trzymać chłód. Nie spotkałam się z takim rozwiązaniem, ale mama była przekonana o swojej słuszności. Zainteresowałam się zatem tematem i sprawdzałam ile taka ziemianka może kosztować. Okazało się, że wcale nie jest taka droga i wykonuje się ją z betonu, czyli prace szybko idą. Skontaktowałam się z firmą robiąca szamba betonowe, bo to oni wykonują takie rzeczy. Dla nich ziemianka to nie pierwszyzna, choć jeszcze do niedawna sami nie wiedzieli co to jest. Przyjechali do nas na działkę wykonać pomiary i sprawdzić grunt pod ziemiankę, bo nie wszędzie można takowe wykonywać. Na szczęści koło domu mogła taka stanąć. Ani się obejrzałam, a ziemianka była gotowa. Testowo schowałam w niej ziemniaki i kapustę i jak nic się im nie stało, to chowałam tam też włoszczyznę, buraki i owoce. Nic się nie zepsuło.

Dla naszej dużej rodziny taka powierzchnia dodatkowa na jedzenie to duże ułatwienie. Teraz nawet w zimie możemy mieć zapasy warzyw i owoców, które się nie zepsują, ani też nie zmarzną. Dobrze że takie rzeczy się teraz też buduje.

Ziemiankę zrobiła firma AWA Transbet z Radomia