Wiosna za pasem, może to dobry czas, by pomyśleć o aktywności fizycznej. Bieganie, spacery albo rower doskonale sprawdzą się podczas cieplejszych miesięcy. Jeśli planujesz kupno roweru, zastanów się, jaki będzie najbardziej odpowiedni.

Rower trekkingowy uniwersalnym środkiem transportu

rowery trekkingoweCiekawym rozwiązaniem jest rower miejski albo crossowy. Bardziej uniwersalne wydają  się jednak rowery trekkingowe. Będą się sprawdzać zarówno w warunkach miejskich, na przykład w drodze do pracy lub na zakupy, jak również podczas wycieczek po trudniejszym terenie. Tego rodzaju rower znajdziemy w wersji dla pań i dla panów. Rowery trekkingowe charakteryzują się zazwyczaj aluminiową ramą, a na wygodę ich użytkowania wpływa chociażby amortyzacja siodełka. Budowa ramy sprawia, że jeździ się w pozycji wyprostowanej, co jest dobre dla postawy. Poza tym amortyzacja na kołach, wygodna kierownica, opony z bieżnikiem odpowiednim zarówno na asfalt, jak i trudniejsze terenowe trasy. Właśnie, rowery trekkingowe mają spełniać uniwersalne funkcje. Dlatego warto zwrócić uwagę na dodatkowe wyposażenie i akcesoria. Fakt, rower posiada bagażnik, ale w przypadku weekendowej wycieczki z pewnością przyda się jeszcze jakaś dodatkowa torba czy sakwa. Podobnie jak w sytuacji, kiedy rowerem chcemy pojechać po zakupy. Większa torba albo bagażnik to wówczas podstawa. Warto pamiętać, iż także liczba biegów ma wpływ na  komfort jazdy. Rowery trekkingowe są dostępne w wielu kolorach i wersjach. Warto zwrócić uwagę na wyposażenie, czyli także  błotniki oraz oświetlenie. To w końcu pojazd, którym mamy jeździć między innymi do pracy, dobrze więc byłoby nie zachlapać ubrania.

Podsumowując, wiosna to dobry czas, by zacząć albo wrócić do jazdy na rowerze. Szukając odpowiedniego jednośladu, warto zwrócić uwagę na wygląd, ale także kwestie techniczne. I oczywiście na przeznaczenie roweru, żeby później nie było niespodzianek.