Każdy z nas ma swoje upodobania, preferencje, ulubione rodzaje spędzania czasu wolnego. Jeden woli jechać do popularnej miejscowości, by być w większej grupie ludzi, których chętnie pozna. Inny traktuje swój urlop jako okres w którym może się podleczyć, zadbać o swoje zdrowie. Jeszce inny chce wzmocnić swoja kondycję fizyczną, ćwiczyć mięśnie, oddychać świeżym powietrzem.

Domki w Zakopanem – Twoje wymarzone wakacje

Domki ZakopaneZ tego powodu wybierając się na wypoczynek w górach warto jest zastanowić się wcześniej o jaki rodzaj spędzania czasu wolnego nam chodzi, by dobrać dla siebie odpowiednią miejscowość. Od alt niezmiennie najpopularniejszym miastem jest Zakopane. Jest to swego rodzaju nie tylko stolica Tatr,
ale całego górskiego przemysłu wypoczynkowego. To w nim znajdziemy domek góralski z drewna, możemy zrobić sobie zdjęcie z misiem, czy przejść się po Krupówkach. Co roku media informują nas, że na trasie do Zakopanego droga jest całkowicie zakorkowana i przejazd jej zajmuje dobre kilka godzin. Jest to dobra propozycja dla osób, który m nie przeszkadza przebywanie w tłumie, ale chcą zobaczyć najbardziej znane miejsca w polskich górach. Warto jednak domki w Zakopanem zarezerwować wcześniej, by nie okazało się, że nigdzie nie ma już miejsc i pozostały nam tylko liche domki drewniane. Jeśli wolimy odpoczynek w mniejszym gronie osób lepiej jest wybrać mniej popularną miejscowość. Przykładowo Kudowa-Zdrój jest popularna ze względu na łatwość zdobywania szczytów (Góry Stołowe są płaskie), ale jednocześnie nie ma tam aż tylu turystów, którzy zakłócali by nasz spokojny wypoczynek. Dzięki temu mamy pewność, że nasze domki w górach będą znajdowały się w zacisznym miejscu. Kudowa to także miejscowość uzdrowiskowa. W górach wiele jest takich miejscowości, w których znajdują się kurorty, pijalnie wód leczniczych, czy spa, dzięki którym zadbamy o nasze zdrowie. Nie są to miejsca oblegane przez turystów, zatem możemy swobodnie spacerować po górach, bez przeciskania się przed tłumy ludzi i stania w kolejkach do wyciągów, które zabiorą nas na szczyt góry. Pamiętajmy, by domki rezerwować po zapoznaniu się z profilem miejscowości, do której się wybieramy.