Coraz częściej można spotkać samochody, które praktycznie nie zostały wyposażone w kluczyk. Pojawiają się modele z kartami, samymi pilotami oraz innymi elementami elektrycznymi, które za nas zajmują się nawet uruchamianiem pojazdu. Są to rozwiązania użyteczne zwłaszcza dla zapominalskich, którzy nie muszą sprawdzać czy zabrali z domu kluczyki.

Uruchamianie pojazdu za pomocą przycisku start

przycisk start engine mercedesW swoim mercedesie CLS również napotkałam  automatyczny system uruchamiania. Podczas zakupu nie otrzymałam ani kluczyka, ani karty, tylko prostokątny pilot, który wyglądał bardzo niepozornie. Po wejściu do samochodu musiałam włożyć go w specjalne miejsce, które dostarczało prąd do wszystkich systemów. Klikając przycisk start engine mercedes od razu zaczął wydawać piękne dźwięki silnika. Tak proste, a użyteczne rozwiązanie okazało się bardzo wygodne. Nie musiałam martwić się o odpowiednie nagrzanie przed zapaleniem ani ustawienie dawki paliwa dostarczanego podczas rozruchu. Osobiście uważam, że jest to bardzo ciekawe doświadczenie móc odpalić samochód za pomocą jednego przycisku. Aktualnie jest to bardzo popularne rozwiązanie w wielu samochodach, które mają stać się w przeciągu kilkunastu lat inteligentnymi. Producenci prześcigają się w wykorzystywaniu nowych technologii pozwalających ograniczyć rolę człowieka tylko do nadzorowania stylu jazdy. Przycisk start engine jest dopiero pierwszym z wielu rozwiązań, jakie w przeciągu wielu lat mają się pojawić.

Nowe technologie w samochodach bardzo ułatwiają poruszanie się, zapewniają bezpieczeństwo, a zwłaszcza wspomagają początkujących kierowców. Automatyczny przycisk uruchamiający pojazd jest połączony z systemem automatycznego otwierania samochodu. Warto przetestować nowoczesne systemy, które w przyszłości staną się bardzo popularne.