Wiele zakładów produkcyjnych, a także magazynów nie mogłoby funkcjonować bez wielkogabarytowych maszyn, umożliwiających transport ciężkich ładunków z miejsca na miejsce. Mówimy tutaj oczywiście o suwnicach w typie pomostowym, które są podstawowym środkiem, umożliwiającym przenoszenie i załadunek ciężkich materiałów. Jakie rodzaje suwnic spotkamy najczęściej?

Suwnice w typie pomostowym o dużym udźwigu

suwnice pomostoweTego typu maszyny możemy podzielić na kilka kategorii. Z racji tego, że budowa suwnicy umożliwia bezproblemowy transport kilkutonowych materiałów, jej budowa musi być w pełni przystosowana do tego typu pracy. Suwnice pomostowe mogą występować w postaci jednodźwigarowej, która z powodzeniem może poradzić sobie w pracy na magazynach czy w zakładach produkcyjnych, w których mamy do czynienia z towarami o masie do 20 ton. Do małych ładunków idealnie pasuje natomiast suwnica podwieszana. Inaczej ma się sytuacja w przypadku prac w firmach, gdzie przenoszone są ładunki o masie ponad stu ton. W takim wypadku właściciele firm decydują się na montaż suwnic dwudźwigarowych. Dzięki ich budowie możliwy jest transport ciężkich materiałów stalowych czy budowlanych. Dlatego tego typu suwnice znajdują swoje miejsce w hutach, składach budowlanych i innych tego typu zakładach. Do poprawnego działania suwnicy konieczne jest zamontowanie potężnego, stalowego torowiska, które góruje nad wyposażeniem hali.

Dzięki suwnicom pomostowym zakłady produkcyjne mogą drastycznie zwiększyć swoją wydajność, a także umożliwić swoim pracownikom wykonywanie swojej pracy w bezpiecznych warunkach. Wydajność firmy, w której pracuje suwnica pomostowa, jest wielokrotnie większa niż przedsiębiorstw, w których nie uświadczymy tego rodzaju nowoczesnej mechanizacji produkcji