Wiadomo, że im wcześniej zdecydujemy się na datę wesela i ślubu tym lepiej. Wówczas będziemy mieć większe pole manewru. Będziemy mogli wybrać cover band, miejsce na wesele oraz spokojnie załatwić wszystkie inne sprawy. Wiadomo, że im bliżej będzie nasze wesele to nie będziemy mieć żadnego pola manewru w rozmowach z restauratorem. Zanim jednak pójdziemy zarezerwować termin w restauracji powinniśmy sporządzić listę gości.

cover bandTutaj trzeba pamiętać o tym, aby nie przesadzać. Nie można zapraszać wszystkich osób tylko dlatego, że ich lubimy. Oczywiście jeśli mamy bardzo duży budżet to oczywiście możemy to zrobić, ale jeśli budżet na nasze wesele jest ograniczony to wówczas wybieramy tylko i wyłącznie najbliższą rodzinę. Robimy sobie listę i się jej później cały czas trzymamy. To my sami powinniśmy wiedzieć czego chcemy.
Musimy wiedzieć kto ma nam towarzyszyć w tej najważniejszej uroczystości w naszym życiu. Przygotowaniami powinniśmy zająć się raczej sami. Angażowanie rodziców w przygotowanie wesela nie jest dobrym pomysłem. Oni powinni być naszymi gośćmi, a nie kucharzami czy sprzątaczkami. Muszą dobrze się bawić. Jeśli jednak odpowiednio wcześnie zaczniemy przygotowania to raczej nie powinniśmy mieć z tym żadnego problemu.
W przygotowaniach oczywiście będziemy musieli myśleć o wielu rzeczach. Jednak nie można swojej głowy zaprzątać drobiazgami. Nie można przecież zastanawiać się nad każdym detalem, bo zwariujemy. Przecież nikt tak naprawdę nie zwraca uwagi na to czy kwiaty na stole wyglądają tak samo jak kwiaty panny młodej. Jednak wiele osób zaprząta sobie głowę takimi sprawami, a później nie ma na nic czasu.

Nic dziwnego. Jedną z ważniejszych kwestii będzie oczywiście odpowiedni dobór menu. Jeśli mamy wątpliwości to powinniśmy zapytać swoich gości o to co jedzą i o to co piją. Wówczas będziemy mieć pewność, że trafimy w gusta wszystkich. Nie należy bać się takich pytań.