Jeśli chodzi o materiały wykończeniowe na ściany łazienki, to nadal największą popularnością cieszą się płytki ceramiczne. Oczywiście zmieniają się formaty płytek, ich wzory, kolory – to już zależy od aktualnie panującej mody. Każdy jednak może wybrać odpowiednie płytki do swojej łazienki.

Wykańczanie podłóg i ścian w łazience płytkami z ceramiki

płytki ceramiczne z InowrocławiaMożna kupić płytki hipermarketach z materiałami budowlanymi, wykończeniowymi, ale również możliwe jest zamówienie płytek przez internet. Wiele firm ma w swojej ofercie darmowe katalogi z płytkami ceramicznymi. Propozycje wśród płytek łazienkowych są bardzo różne, a dzięki temu każdy jest w stanie stworzyć wnętrze o niepowtarzalnym charakterze. Zadaniem płytek ceramicznych w łazience jest nie tylko zdobienie wnętrza, ale również zabezpieczanie podłóg oraz ścian. Warto zaznaczyć, że takie płytki ceramiczne z Inowrocławia posiadają praktycznie same zalety i bardzo mało wad. Nic dziwnego, że już od dawna cieszą się zainteresowaniem wśród klientów. Należy wspomnieć o tym, że płytki ceramiczne są materiałami w pełni naturalnymi. Są one wykonywane z popularnych związków jak np. kaolin, glina, skalenie. Wypalanie płytek ceramicznych następuje w bardzo wysokiej temperaturze. Kiedy dochodzi już do zużycia płytek, to absolutnie nie jest to materiał szkodliwy dla środowiska naturalnego. Płytki nie mają żadnych właściwości alergizujących. Dużą zaletą płytek ceramicznych jest też to, że są odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Jeśli chodzi o terakotę, to są to płytki kamionkowe. Terakota zawsze pokrywana jest szkliwem. Klient może wybrać płytki matowe, półmatowe lub błyszczące. Terakota nieszkliwiona spotykana jest dość rzadko. Płytki z terakoty charakteryzują się dużą wytrzymałością oraz małą nasiąkliwością. Są też odporne na kwasy i ługi.