Obecnie łatwo jest znaleźć połączenia lotnicze do innych krajów w niskiej cenie. Czasem bilet na drugą stronę kontynentu kosztuje ledwie kilkadziesiąt złotych i jest świetną szansą na udany urlop. Haczyk tkwi w tym, że cena obejmuje tylko bagaż podręczny, a za większą walizkę, która trafi do luku bagażowego, trzeba słono dopłacić.

Co cechuje małe samolotowe walizki?

walizki do ryanairaNic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać się na takie tanie wakacje na dwa-trzy dni tylko z bagażem podręcznym, jednak musi on spełniać odpowiednie normy. Poza wagą nie może przekroczyć pewnych wymiarów. Pod tym względem Ryanair jest linią lotniczą, która stawia pasażerom najbardziej wyśrubowane wymagania. Z myślą o tej linii i pozostałych, oferujących tanie loty, powstają malutkie walizki, spełniające wymagania rozmiarowe, a przy tym możliwie lekkie i pakowne. Zwykle określa się je jako walizki do Ryanaira, właśnie ze względu na największe wymagania tej linii, ale są to walizki pasujące też do wymagań innych przewoźników. Wybór takiego bagażu podręcznego pozwala mieć pewność, że dostaniemy się na pokład bez przeszkód, a rzeczy w małej walizce nie ulegną uszkodzeniu. Przestrzeń w nich wykorzystuje się zwykle do maksimum, zostawiając niewiele miejsca na pamiątki z podróży. Rzeczy, które zajmowałyby dużo miejsca w walizce można zabrać na sobie – na przykład cieplejsze buty, sweter czy kurtkę. Dzięki temu walizka na pewno pomieści rzeczy na krótki wyjazd i ochroni zawartość przed uszkodzeniem.

Chociaż mogłoby się wydawać, że zwykły plecak też spełni wymagania, ze względu na lekkość i pojemność, to jednak warto pamiętać, że plecaki są niewymiarowe, a odstające paski i inne elementy mogą go wykluczyć z transportu. Mała walizka do Ryanaira wydaje się o wiele lepszym rozwiązaniem.