To rewelacyjne rozwiązanie, jakim były tak powszechnie reklamowane przez przedstawicieli polisolokaty okazały się być zwykłym oszustwem na którym tysiące polaków straciło pieniędzy. Jak to się stało, ze w legalny sposób tyle osób zastało oszukanych?

Polisolokaty to sprytne oszustwo – niedopatrzenie prawne

polisolokaty to sprytne oszustwoTo, że tyle osób na polisolokatach straciło pieniądze wynika z tego, że jako fundusz ubezpieczeniowo-inwestycyjny zasadniczo prawo nie określa zasad na jakich takie lokaty mają być zakładanie. A to znowuż otwiera furtkę dla wielu nieuczciwych instytucji, które tym sposobem wyłudziły bardzo wiele pieniędzy. Chodzi tu przede wszystkim o to, że umowy odnośnie polisolokaty to sprytne oszustwo. Były one tak skonstruowane, że właściwie nie było możliwości by je rozwiązać, A dodatkowo przedstawiciele, którzy zachęcali do zakładania polisolokat nie mówili nic o tym, że pieniądze będą inwestowane w ryzykowany i agresywny sposób, przez co w większości przypadkach już po roku od założenia takiej polisolokaty saldo było bardzo uszczuplone. Dodatkowo w chwili w której się o tym dowiadywaliśmy i chcieliśmy pieniądze z polisolokaty wycofać okazywało się, że za to że zrywamy umowę przed czasem musimy zapłacić karę, co zwykle oznaczało, że z polisolokaty nie udało nam się odzyskać ani złotówki. Takiej sytuacji był wynny bark regulacji prawnych, które mogły by ukrócić ten proceder. jak,z ę jednak postępowanie takie było mało etyczne, a co za tym idzie uznano, że działanie instytucji było działaniem na szkodę klientów, obecnie wszczętych zostało całkiem sporo pozwów grupowych i rozpoczynane są kolejne. Klienci domagają się zwrotu pieniędzy pobranych w ramach opłat za likwidacje polisokaty, co było niezgodne z prawem.

Polisolokaty okazały się w rzeczywistości być sprytnym i w gruncie rzeczy legalnym sposobem na naciągnięcie ludzi. Problem stał się jednak na tyle głośny, ze zainteresowali się nim urzędnicy,a co za tym idzie można przypuszczać, że sytuacja prawna polisolokat niedługo zostanie uregulowana.