Rejon województwa dolnośląskiego to niezwykle atrakcyjny obszar. Mamy tutaj na myśli zarówno jego walory turystyczne, jak i również historyczne i gospodarcze. Najpopularniejszą lokalizacją turystyczną jest oczywiście stolica dolnego śląska, ale na samym południu tego regionu, w pobliżu Gór Stołowych również znajduje się cała masa miejsce, które z punktu widzenia turysty mogą zostać uznane za niezwykle atrakcyjne.

Południe województwa dolnośląskiego jest bardzo urokliwe, mimo, że góry tam nie są aż tak wysokie

Kudowa-ZdrójPoza samymi walorami turystycznymi na południu znajdują się miejscowości dysponujące odpowiednią infrastrukturą turystyczną. Jedną z najpopularniejszych miejscowości tego regionu jest kudowa zdrój będąca główną bazą wypadową dla licznych szlaków turystycznych otaczających gęstą siecią Góry Stołowe oraz Pogórze Orlickie. Zarówno w Kudowej zdrój jak i również pobliskie miejscowości dysponują bogatą bazą noclegową o zróżnicowanym standardzie. Na terenie kudowy zdroju turyści mogą korzystać z szerokiego wyboru pensjonatów oraz apartamentów urządzonych w komfortowy sposób. Poza tym noclegi dostępne są hotelach oraz pokojach kwater. Wybór odpowiedniego miejsca noclegowego jest niezwykle istotnym wyborem w kontekście całego wyjazdu. Warto tutaj zwrócić uwagę nie tylko na warunki oferowane w ramach samego hotelu, ale również jego lokalizację względem punktów gastronomicznych, atrakcji turystycznych oraz innych istotnych obiektów. Wiadomo też, że koniecznym aspektem do rozważenia są ceny za dobę. Należy założyć sobie jakiś określony budżet na pokrycie kosztów związanych z zakwaterowaniem i trzymać się tej kwoty. W razie przekroczenia budżetu możemy liczyć się z tym, że zabraknie nam funduszy na korzystanie z niektórych atrakcji turystycznych. Południe dolnego śląska to teren, które oferuje naprawdę wiele. Sama kudowa zdrój posiada wiele różnych zabytków architektonicznych, ciekaw lokali gastronomicznych, obiektów uzdrowiskowych oraz pijalni wód zdrojowych.

Opisanie wszystkich ciekawych punktów turystycznych w kilku zdaniach jest niemożliwe, ale wystarczy poszukać w internecie, aby trafić na kompleksowe opisy poszczególnych atrakcji i przykładowe warianty tras turystycznych, z których możemy korzystać przebywając w rejonie gór stołowych. Z całą pewnością jest to region warty odwiedzenia.