W ubiegły miesiącu na Stadionie Narodowym z Warszawie odbywały się Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Były to pierwsze tej rangi zawody na wolnym powietrzu zorganizowane w Polsce. To, co było na nich wyjątkowe, to najbardziej zaawansowany technologicznie sprzęt zastosowany do pomiarów czasu oraz odległości.

Polska myśl technologiczna zwycięża w pomiarach czasu

dokładny pomiar czasuNowoczesny system pomiarowy, zastosowany na zawodach w Warszawie okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Zawodnicy nie musieli czekać na ogłoszenie wyników dłużej, niż 30 sekund, a precyzja pomiaru spowodowała, że nie było żadnych kontrowersji. Ogromnym sukcesem jest to, że sprzęt ten jest w stu procentach produkcji polskiej. Technologie opracowali naukowcy z Poznania we współpracy z Politechniką Warszawską.  Produkcją zajęła się renomowana firma spod Warszawy. Nowoczesny sprzęt , gwarantujący dokładny pomiar czasu spotkał się dużym entuzjazmem na całym świecie. Posypały się zamówienia nie tylko ze świata sportu, ale też od prywatnych przedsiębiorstw oraz indywidualnych klientów. Otwiera to ogromne możliwości rozwoju dla polskiej nauki i dla producenta sprzętu. I pomyśleć, że jeszcze nie tak dawno do pomiaru czasu stosowano stopery, co powodowało często ogromne zamieszanie i kontrowersyjne wyniki. Nawet systemy pomiarowe używane do tej pory nie były niezawodne. Na razie wszystko wskazuje na to, że polski wynalazek zbliża się ku ideałowi. 

Może nie jesteśmy potęgą w sporcie, ale świat zaczyna doceniać polską myśl technologiczną, co pozwala widzieć przyszłość w pozytywnym świetle. Cieszy też fakt, że do sportu wkraczają nowinki technicznie, które pozwolą na jeszcze uczciwszą rywalizację. Teraz kolej na piłkę nożną, która jak żaden inny sport wywołuje najwięcej emocji przy decyzjach sędziów.