Gdy nadchodzi weekend wiele osób zawsze zastanawia się gdzie mogło by się udać tym razem, żeby nie siedzieć w domu. Odpowiedź może przyjść bardzo szybko, gdyż mało osób wie jak piękne są tereny w naszym kraju, a szczególnie w województwie świętokrzyskim, które staje się z miesiąca na miesiąc coraz popularniejsze, jeżeli chodzi o krótką turystykę.

Weekend w województwie świętokrzyskim

weekend w górach w świętokrzyskimPragniemy obalić mit, że żeby wyjechać na wakacje w góry to trzeba brać ponad tydzień urlopu i zaoszczędzić spora liczbę pieniędzy. Oczywiście w Polsce najczęściej jeździ się w Tatry ewentualnie w Sudety, lecz mało kto zdaje sobie sprawę, że piękne szlaki turystyczne są już na Polskich wyżynach w województwie świętokrzyskim. Dlatego, jeżeli nie mamy pomysłu gdzie można odpocząć na weekend, to zdecydowanie mogą być to góry w świętokrzyskim. Jest tam sporo szlaków, ale udając się na weekend na spokojnie zdążymy zwiedzić i obejść większość z nich. Dodatkowo, nie trzeba jechać aż na samo południe Polski, gdyż jest to raczej bliżej centrum Polski, tez wiele osób, nie będzie wydawała tyle pieniędzy na paliwo. Jak widać weekend w górach w świętokrzyskim, może stać się bardzo dobrym miejscem do rodzinnych wypadów, by odkryć piękno jakie jest w Polsce i nie trzeba specjalnie wyjeżdżać ponad czterysta kilometrów by móc pochodzić po górach. Dodatkowo z racji małej ilość turystów w porównaniu z typowymi górskimi miejscowościami tereny te są bardzo tanie także i żywność i noclegi są bardzo atrakcyjne.

Cieszy nas fakt, że wiele ludzi powoli zaczyna dostrzegać inne piękne i bogate tereny jakie są w Polsce i zaczynają do nich jeździć. Jest to idealny sposób, na spędzie wolnego weekendu w sposób aktywny w górach i podziwianie pięknych malowniczych okolic województwa.