Bardzo lubię każdy rodzaj kwiatów. Są one bardzo ładne i świetnie mogą upiększyć otoczenie. Na swoim tarasie trzymam mnóstwo kwiatów. Zawsze staram się jakoś je tak ustawić by razem tworzyły kompozycję. Mam trochę kwitnących kwiatów oraz takie, które nigdy nie zakwitną. Trzeba przyznać, że zawsze kupuję już gotowe kwiaty, które można posadzić, nie korzystam z żadnych cebulek kwiatowych.

Plastikowa donica na balkonie

donice plastikowe wysokieZawsze jadę do sklepu ogrodniczego, by kupić odpowiednie kwiaty. Zawsze wybieram już dojrzałe sadzonki kwiatów. Ale nie wybieram tych, które już zakwitły. Tylko takie, które mają pąki. Po prostu dłużej później u mnie postoją. Z drugiej strony jak są już pąki to kwiat szybko rozkłada swój kwiat. Tak po dwóch dniach od zasadzenia pąki kwitną. Sadzonki kupuję w takich małych plastikowych doniczkach. Dlatego też muszę je przesadzić do większych donic. W zeszłym roku kupiłam spore donice plastikowe wysokie. Doniczki plastikowe są najlepsze do kwiatów. Wtedy one doskonale się w takiej doniczce rozwijają. Nie kupowałam żadnych ozdobnych donic, to kwiaty stanowią już ozdobę. A po za tym przy tej ilości kwiatów co ja mam to nie koniecznie musze kupować ozdobne donice. Są one z pewnością droższe niż te zwykłe. Wszystkie zresztą są plastikowe. Można kupić przecież też gliniane lub jeszcze inne. Jak nasypię ziemi do plastikowej donicy, to ona robi ciężka i na pewno wiatr jej nie przewróci. Część donic postawiłam na murku, balkonie, a część na ziemi. W zasadzie wszystkie kwiaty mam posadzone w donicach.

Kupując kwiaty, zaraz po powrocie do domu przesadzam je do większej donicy. Tak by roślina mogła swobodnie rosnąć. Zawsze jednak wykorzystuję do tego plastikowe donice. Są one dużo wygodniejsze od pozostałych i przede wszystkim tańsze. Warto je kupować i do nich sadzić kwiaty.