Przez blisko dwa lata bezskutecznie poszukiwałam pracy. W moim mieście borykamy się z wysokim stopniem bezrobocia, w pewnym momencie obawiałam się wręcz, że nigdy nie uda mi się znaleźć dla siebie zajęcia, które pozwoliłoby mi zapewnić godne życie mojej rodzinie. Na całe szczęście, po długich poszukiwaniach, wreszcie udało mi się znaleźć pracę w piekarni. Początkowo obawiałam się jedynie tego, że będę musiała ręcznie kroić chleb.

Możliwości noży taśmowych

noże taśmowePierwszego dnia pracy zapoznano mnie z listą wszystkich moich obowiązków. Byłam odpowiedzialna m.in, za obsługę klientów, sprzątanie piekarni, a także za krojenie pieczywa. Właścicielka szybko dostrzegła zaniepokojenie malujące się na mojej twarzy i zapewniła mnie o tym, że jej piekarnia wyposażona jest w profesjonalne krajalnice do chleba. Te zautomatyzowane urządzenia posiadają ostre noże taśmowe, które samoistnie kroją chleb. Noże te wykonane są natomiast w całości z niezwykle twardych, wytrzymałych na potencjalne uszkodzenia materiałów, które zapewniają niezwykle precyzyjne, równomierne cięcie. Krajalnica posiadająca noże taśmowe pracuje bardzo szybko, dzięki czemu krojenie chleba zajmuje zaledwie kilkanaście sekund. Co najważniejsze jednak, urządzenie to bardzo łatwo można utrzymać w czystości – fakt ten bardzo ułatwia mi pracę, ponieważ nie muszę wówczas spędzać zbyt wiele czasu na sprzątaniu. Obsługa urządzenia jest ponadto bardzo intuicyjna, tak więc obsługę krajalnicy opanowałam w przeciągu zaledwie kilku godzin.

Muszę przyznać, że praca w piekarni bardzo mi się spodobała. Dzięki niej sytuacja materialna mojej rodziny bardzo się poprawiła. Nie muszę więc martwić się o to, że pewnego dnia zabraknie nam środków do życia. Praca pozytywnie wpływa również na moje samopoczucie – czuję się przez to bardziej silna i niezależna.