W prawie każdym magazynie znajdziemy oprócz mebli typu regały magazynowe wiele innych mebli na przykład regały wspornikowe, stoły warsztatowe oraz regały paletowe. Jest to podstawowe wyposażenie, wszelkiego typu magazynów. Wspomniane już przeze mnie regały paletowe są powszechnie stosowanymi rozwiązaniami systemu magazynowego oraz składowania różnych rodzajów produktów.

Regały paletowe

regały paletoweRegały magazynowe doskonale magazynują przestrzeń magazynową. Charakteryzuje się tym, że jest to wyjątkowo wytrzymała konstrukcja, która została stworzona na bazie elementów stalowych i jest ona bardzo bezpieczna. Ich podstawowym przeznaczeniem jest składowanie towarów na specjalnie do tego przeznaczonych paletach.
Rozmieszczenie oraz ich wysokość jest bardzo często uzależniona od typu stosowanych wózków widłowych, a także rodzaju składowanego towaru. Jak każdy mebel tak i regały paletowe mają swoje zalety do których należą łatwy i sprawny montaż, estetyczny wygląd oraz solidna i wytrzymała konstrukcja.

Jak widzimy regały paletowe to obok stołów warsztatowych oraz innych regałów magazynowych obowiązkowy mebel w każdym magazynie.