Każda kobieta marzy o pięknym, zadbanym domu. Ale prawda jest taka, że jak sama sobie go nie przypilnuje, to nikt nie zadba o to, by było w nim zawsze czysto i pachnąco.

Rękawice ochronne przy sprzątaniu to prawdziwy skarb

rękawice roboczeSprzątać nie każdy lubi i nie każdy musi, bo jak się okazuje coraz więcej kobiet zatrudnia już w tym celu profesjonalne sprzątaczki. Ich znak rozpoznawczy to rękawice robocze. Zwykle są gumowe, żółtego lub czarnego koloru. Podobno do sprzątania fantastyczne sprawdzają się rękawice używane przez fryzjerki podczas farbowania włosów. Nie powodują one nadmiernego wysuszenia rąk i są niezwykle miękkie, elastyczne i przede wszystkim trwałe.
Istotną rolą w sprzątaniu odgrywają również buty. Może zabrzmi to zabawnie, ale najlepiej, by były antypoślizgowe. Producent obuwia roboczego nie ma tutaj żadnego znaczenia. Buty po prostu nie mogą się ślizgać. Szczególnie ważne jest to podczas sprzątania łazienki, gdzie często na podłodze jest mokro, a przez to ślisko. Odpowiednie buty mają zabezpieczyć sprzątaczki przed ewentualnym upadkiem na skropione wodą płytki, co mogłoby się skończyć nawet wizytą w szpitalu. Dlatego warto rozeznać się, gdzie w danej miejscowości jest renomowany sklep z obuwiem roboczym. W przypadku braku takiego sklepu można poszukać odpowiednich butów w internecie.
Osoba wykonująca zawód sprzątaczki powinna zaopatrzyć się również w jakiś fartuszek, który chroniłby jej ubranie przed zabrudzeniem.

Taką rolę może spełniać również flanelowa koszula, czy wyblakły już podkoszulek. Lub można przynieść ze sobą odzież na zmianę.