Ile osób, tyle opinii na różne tematy. Jestem przekonana, że nie ma na świecie dwóch osób, mających identyczne zdania na każdy temat. Nawet jeżeli dwójka ludzi z pozoru wydaje się być podobna do siebie jak dwie krople wody (a bardzo często bywa tak w przypadku bliźniąt jednojajowych), to ciągle każdy może mieć dokładnie odwrotny charakter.

Każda sprawa tworzy spór, ponieważ każdy z nas ma inne spojrzenie na niemal wszystko co nas otacza

projektowanie ogrodówNie ma w tym niczego złego, taka jest naturalna kolej rzeczy. Dzięki temu, że jesteśmy od siebie różni, ciągle możemy znaleźć w drugiej osobie coś, co nas zaskoczy, zadziwi, a nawet – zafascynuje. Bardzo często, pytając zakochanych w sobie ludzi, co tak właściwie spowodowało nagły wybuch ich uczuć, otrzymujemy informację, że właśnie różnice, które teoretycznie powinny ich dzielić, zbliżyły ich ku sobie. Różne zdania możemy mieć na każdy temat. Jeden będzie uważał, że architektura miejska jest godna podziwu i powinniśmy starać się rozwijać ją za wszelką cenę, drugi natomiast stwierdzi, że miasta powinny być coraz bardziej wzorowane na wsiach, ponieważ tylko kreowanie przestrzeni wiejskich da człowiekowi możliwość na tak zwany powrót do natury. Są to oczywiście różnice zdań, gdzie nie da się przyznać racji jednej osobie. Każda z nich ma trochę racji i należy w tym przypadku po prostu pójść na kompromis. Absolutnie nie należy rezygnować z rozwijania architektury miejskiej, ponieważ budynki takie jak przeróżne biurowce, olbrzymie centra handlowe i tym podobne są wręcz niezbędne do normalnego funkcjonowania współczesnego społeczeństwa, nie należy jednak zapominać o tym, że projektowanie terenów zielonych i montowane  nowoczesne ławki parkowe   to bardzo ważną kwestią w dzisiejszych czasach.

W momencie kiedy ławki miejskie, mające z założenia służyć do odpoczynku czy też relaksu, często stoją przy najbardziej ruchliwych ulicach miasta, ich idea nieco mija się z celem. Co innego ławki parkowe – jeśli postawione są przy wąskich alejkach w przepięknym, zielonym parku, z pewnością spełnią swoją rolę znacznie lepiej. Posłużą wielu pokoleniom ludzi, wybierającym się do parku.

Artykuł napisany przy współpracy z www.astrini-design.pl