Wielu osobom crossfit kojarzy się tylko i wyłącznie z połączeniem ćwiczeń typu kardio, z tradycyjnym podnoszeniem ciężarów. Też tak kiedyś myślałam, jednak jakiś czas temu zweryfikowałam mój pogląd. Wszystko za sprawą faktu, że koleżanka zaraziła mnie swoją pasją do tego sportu i teraz sama bardzo chętnie ćwiczę crossfit, poprawiając ogólną kondycję organizmu.

Sprzęt dostosowany do crossfitu

sprzęt do crossfituCrossfit to tak naprawdę zestaw ćwiczeń, które przesuwają granice wytrzymałości organizmu. Dzięki temu człowiek może bardzo przyjemnie się zmęczyć, jednocześnie udowadniając sobie, że potrafią bardzo wiele. Bardzo istotny jest również odpowiedni sprzęt do crossfitu. Osobiście od jakiegoś czasu korzystam tylko i wyłącznie z usług siłowni, która posiada specjalistyczne wyposażenie, właśnie dla osób takich jak ja. W crossficie bardzo ważne są odpowiednie sztangi, ponieważ wiąże się to właśnie z podnoszeniem odpowiednich ciężarów. Jednak nie każdy jest w stanie podnieść tyle samo, a nieodpowiednie dobranie ciężaru, może mieć naprawdę opłakane skutki. Na szczęście dzięki profesjonalnemu sprzętowi, jesteśmy w stanie dostosować ciężar, który chcemy podnieść, z dokładnością do połowy kilograma. Dostępne są zarówno duże obciążenia, jak i te niewielkie, dla początkujących. Bardzo odpowiada mi również fakt, że sztanga posiada bardzo bezpieczne uchwyty, z powłoką, która zapobiega wyślizgiwaniu się z rąk.

Dziś crossfit, jest sportem bardzo popularny. Jest on bardzo zdrowy i jest w stanie bardzo szybko zbudować odpowiednią kondycję organizmu. Jednak w crossficie, przynajmniej moim zdaniem najważniejsze jest odpowiedni sprzęt, dzięki któremu możemy jednocześnie ćwiczyć efektywnie i bezpiecznie. Sprzęt ten powinien być również wytrzymały, ponieważ musi znosić naprawdę wiele.