Babcia Helena to dobra dusza naszej rodziny od zawsze. To ona sprawiała, że wszystkie kłopoty odchodziły w cień, bo służyła dobrą radą, rękawem, kiedy trzeba było się wypłakać, ale też pyszną herbatą z miodem i sokiem malinowym, kiedy świat nie był po naszej stronie.

Nagrobki i wyjazd do Warszawy

nagrobkiKiedy byłem dzieckiem wydawało mi się, że babcia będzie z nami zawsze, nigdy jej nie zabraknie. Niestety nie ma jej już z nami, ale pamięć o niej jest wiecznie żywa. Postanowiliśmy zatem odwdzięczyć się za wszystkie lata troski i dobre serce. Jako wszyscy jej wnukowie skrzyknęliśmy się i zdecydowaliśmy, że zamówimy jej wspaniały pomnik. Niestety dwie firmy kamieniarskie działające w naszej miejscowości nie sprostały naszym wymaganiom. Potraktowano nas jak typowego klienta, który chce jak najtaniej i jak najszybciej. Nagrobki, które nam proponowano wykonane były z chińskiego kamienia, którego warszawa już od lat nie tolerowała. Pomniki były sztucznie pastowane, aby posiadały blask, ale wystarczyły zmienne warunki pogodowe i dotychczasowy wygląd zmieniał się diametralnie. Po rzetelnie wykonywane nagrobki z mazowieckiego, które my braliśmy pod uwagę, musieliśmy wybrać się w inną część Polski – padło na województwo mazowieckie. Musieliśmy wybierać nagrobki podwójne, ponieważ babcia spoczęła u boku dziadka, którego pomnik już od kilku lat wymagał gruntownego odnowienia. Do wyboru mieliśmy niezliczone projekty, w tym niesamowite ekskluzywne nagrobki, na które niestety nie było nas stać. Wtedy przypomniałem sobie o moim dobrym znajomym z czasów studiów. Projektował nagrobki, a na miejsce swojej pracy wybrał Siedlce – rodzinne miasto.

Okazał się jak zawsze pomocny i w tym przypadku również nie zawiódł. Nasza babcia za wszystko, co dla nas zrobiła otrzymała przepiękny pomnik, o który wszyscy dbamy, wspominając ją czule.