Każdy z nas wie, że reklama i marketing to nie są tanie rzeczy. Jeśli chcemy skutecznie wypromować naszą działalność gospodarczą to na pewno nie wystarczą nam tanie ulotki, czy ogłoszenia w prasie lokalnej.

Spoty reklamowe mogą być zaawansowane

spoty reklamowePotrzebujemy czegoś więcej. Dlatego też coraz więcej osób sięga po filmy promocyjne. Są to bardzo efektowne filmy, które mogą być pokazywane w różnych miejscach, takich jak telewizja czy internet. Jednak ich koszta bywają bardzo zróżnicowane. Od czego zatem zależy to ile wydamy na video marketing? Przede wszystkim liczy się czas. Im dłuższy spot, tym będzie on droższy.
Liczy się wtedy nie tylko fakt, iż filmowcy pracują dłużej, ale również to, że płaci się na długość trwania reklamy, czyli zajmowany czas antenowy. Filmy reklamowe mogą też być bardziej lub mniej robione z rozmachem. Mogą to być kameralne filmy, gdzie na przykład jakiś ekspert mówi, że ten środek do czyszczenia jest najlepszy, a po nim jest krótka animacja to pokazująca. Spoty reklamowe mogą być jednak bardziej zaawansowane, do ich powstania zatrudnia się znanych aktorów, którym trzeba sporo zapłacić, czy też potrzebujemy grupy statystów do pokazania ile osób wybrało już daną ofertę. Jeśli potrzebne są nam takie rzeczy jak animacja czy efekty specjalne to na pewno spoty reklamowe będą o wiele droższe.

Takie elementy są bardzo kosztowne, więc trzeba wcześniej umieścić je w naszym budżecie reklamowym. Również renoma osób zajmujących się naszymi spotami jest ważna. Im większe studio tym pewnie więcej od nas weźmie.