Koszty energii elektrycznej niestety rosną z roku na rok. Nie da się ukryć, że wiele osób przed otworzeniem listu z rachunkiem za prąd ma spore obawy dotyczące kwoty jaką będą musieli zapłacić. Otóż na nasze szczęście coraz częściej możemy zauważyć, że producenci żarówek wypuszczają na rynek wersje pobierające dość małe ilości energii elektrycznej.

Solidne żarówki energooszczędne

oświetlenie garażuOczywiste jest, że musimy stosować w naszych domach takie żarówki by w mieszkaniu było jasno. Przez długie lata używano głównie żarówek wolframowych. Te klasyczne i wszystkim doskonale znane żarówki wyposażane były w włókno wolframowe nagrzewające się pod wpływem energii elektrycznej. W miejscu gdzie to włókno było osadzone mamy próżnię dzięki czemu wolfram mógł świecić bardzo jasnym i zarazem ciepłym światłem. Obecnie zarówno w domach jak i różnych budynkach gospodarczych stawiamy bardziej na rozwiązania energooszczędne. Jeśli chodzi o oświetlenie garażu czy piwnic to bardzo często stosuje się również lampy świetlówkowe. Na dzień dzisiejszy coraz więcej osób w garażach montuje lampy ledowe, które są wyposażone w czujnik ruchu. Takie rozwiązania są jeszcze bardziej energooszczędne bowiem czujnik ten uruchamia lampę tylko wtedy gdy zachodzi taka potrzeba. Jeśli w pomieszczeniu, w którym zamontowana jest taka lampa nie jest zarejestrowany ruch to lampa szybko się wyłącza. Dzięki temu możemy zaoszczędzić jeszcze bardziej.

Ogólnie rzecz biorąc kwestia oświetlenia to sprawa bardzo istotna. Nie warto za bardzo oszczędzać na kupnie lamp do garażu. Lepszym rozwiązaniem jest kupno droższych lamp, które będą pobierały mało energii elektrycznej niż lamp bardzo tanich, których koszty eksploatacji będą bardzo duże. Lampy do garażu możemy łatwo zakupić również przez Internet.