Od niektórych nowoczesnych urządzeń zależy bardzo wiele jeśli chodzi o produkcję. Doskonałym przykładem takiego urządzenia mogą być rębaki zwane również rozdrabniaczami. Popularność tych urządzeń wzięła się głównie stąd, że generowane przez rozdrabniacze wióry były bardzo potrzebne w procesie produkcji mebli.

Solidne rębaki przemysłowe

rębakPrzemysł meblowy bez wątpienia opiera się o drewno jednak coraz rzadziej chodzi tutaj o drewno w formie nieprzetworzonej. Meble produkowane z litego drewna są dość drogie i co ważne podczas ich produkcji odpada bardzo dużo materiału, który ciężko później w sensowny sposób spożytkować. Jednym z rozwiązań są rozdrabniacze, które mogą tego typu odpadki uatrakcyjnić do tego stopnia, że powstaną z nich piękne meble. Konkretniej rzecz ujmując rębaki stworzą swego rodzaju bazę pod te meble. Rębak jest bowiem takim urządzeniem, który jest w stanie zmielić różnego rodzaju gałęzie czy ścinki z desek tworząc użyteczne w przemyśle meblowym wióry drzewne. Nowoczesne rębaki występują w różnych wersjach. Możemy spotkać rębak, który przeznaczony jest do codziennej, ciężkiej eksploatacji oraz takie wersje, które na co dzień używa się do usuwania gałęzi z ogrodu. Urządzenia te obecnie występują w dwóch wersjach, które różnią się od siebie ostrzami umieszczonymi wewnątrz urządzenia. Wyróżnić możemy rębaki tarczowe oraz bębnowe. Zarówno jedne jak i drugie są urządzeniami o bardzo dużej mocy.

Ogólnie rzecz biorąc rębaki to urządzenia, bez których ciężko obecnie wyobrazić sobie funkcjonowanie niektórych gałęzi przemysłu. Oczywistym jest, że wióry drzewne są konieczne podczas produkcji mebli. Niemniej jednak używa się ich również jako ozdobne ściółki ogrodowe czy nawet opał. Często powstają z nich także płyty używane w budownictwie.