Wraz z moim współpracownikiem prowadzimy od dziesięciu lat stację benzynową w małym miasteczku. Zysk jest zadowalający, chociaż miejscowość w której działamy jest niewielka to zapotrzebowanie na paliwa wszędzie występuje. Dzięki temu jesteśmy w stanie nie tylko zarabiać ale i również poszerzać swoją ofertę o nowe usługi.

Dobra inwestycja w myjnię samochodową

koszt budowy myjniZaczęło się od tylko od sprzedaży paliw i podstawowych produktów niezbędnych dla kierowców. Kiedy okazało się, że interes przynosi zysk postanowiliśmy zainwestować pieniądze w rozwój przedsiębiorstwo. Początkowo wyremontowaliśmy stary budynek i przeznaczyliśmy go na restaurację po czym rozbudowaliśmy ją by utworzyć mały hotel. Tak się składa, że naszą działalność prowadzimy koło ważnej autostrady dlatego zatrzymuje się tu wielu kierowców ciężarówek. Potrzebny był więc również porządny parking. Okazało się, że każda inwestycja bardzo szybko się zwracało. Nic więc dziwnego, że postanowiliśmy jeszcze bardziej się rozbudować. Teraz dbamy również i o czystość aut naszych klientów bowiem koszt budowy myjni może być niski. Właściwy producent dzięki wykorzystaniu lekkich materiałów zapewni niską cenę i odpowiednią wytrzymałość konstrukcji. Nie traci się przy tym na wydajności i zadowoleniu klientów. W tej chwili mamy w planach kolejne elementy. Przede wszystkim chcielibyśmy założyć kilka nowych, mniejszych filii na co już odkładamy pieniądze i przygotowujemy działki budowlane. Poza tym zbieramy informację na temat opłacalności montowania w naszej okolicy dyspozytorów dla samochodów typu napędzanych elektrycznością.

Chociaż prowadzenie przedsiębiorstwa ze wspólnikiem może wydawać się trudne to nasz przykład pokazuje, że jest to możliwe. Oczywiście trzeba nauczyć się kompromisów gdy pojawiają się różne pomysły realizacji celów. Jednakże należy pamiętać, że co dwie głowy to nie jedna.