Jest wiele typów kas fiskalnych i powinniśmy je dopasować do potrzeb i swojej firmy. Różna konstrukcja urządzeń pozwala na ich podział na ECR. Typowe kasy fiskalne z programem pracy i aplikacji wewnątrz posiadają gotową bazę towarową , czyli listę numerów i nazw towarów z podporządkowanymi symbolami stawek podatku PTU, cenami oraz kodami kreskowymi występującymi w sklepie.

Terminale płatnicze Wrocław ułatwiają pracę każdego sklepu

Po wgraniu oprogramowania wartości stawek podatku od A do G i bazy towarowej kasa jest gotowa do ewidencji sprzedaży. Kasjer może wprowadzić z klawiatury kod towaru. Osoba obługująca kasę ma możliwość zakończyć sprzedaż zwykle jednym przyciskiem z nazwą suma. Przez naciśniecie przycisku następuje rejestracja sprzedaży w pamięci RAM kasy. Te transakcje można odczytać na kasie lub przez program w celu odczytania bieżącego stanu towarów na magazynie. Kasy tego typu maja opcje rejestracji stanów magazynowych w pamięci, aktualizować w trybie ciągłym zapasy towarów w komputerze. Maksymalna ilość towarów na tego typu kasach to kilkudziesięciu tysięcy sztuk.

terminal płatniczy WrocławProstszy typ urządzeń fiskalnych to drukarka fiskalna, terminal kasowy, kasa komputerowa. Różnią się od omawianych wcześniej kas brakiem klawiatury numerycznej. Drukarki posiadają wyłącznie przyciski służące m.in. do wydruku raportów fiskalnych. Sprzedaże na tych urządzeniach odbywa się przez programu aplikacyjnego na komputerze. Steruje on zestawem instrukcji fiskalnych zawartych w protokole fiskalnym, obejmuje to operacje wydruków paragonów, faktur i raportów. Taki sprzęt umożliwia sprzedaż nawet kilkuset tysięcy towarów z bazy komputera. Drukarka fiskalne posiada w swojej pamięci tylko skróty nazw towarów z daną stawką podatkową. Drukarka nie wymaga programowania bazy towarowej, wyłącznie wartości stawek podatku VAT. Drukarka rozpoznaje sprzedawany towar po nazwie, program na komputerze łączy go kojarzy przypisanym mu kodem kreskowym. Pod komputer mogą być podpięte terminale płatnicze Wrocław ułatwiające pracę sprzedawców. Taka sprzedaż jest wygodna, a cały sprzęt łatwy w obsłudze.