Każdy z nas chyba uwielbia święta. Jednak to te zimowe są najbardziej rozsławione. Nie należy również zapominać o tych z okazji zmartwychwstania, które są równie ważne. Dzieci od najmłodszych lat powinny zostać uświadomione, że święta, to nie tylko prezenty i zakupy, ale też nasza polska tradycja przenoszona z pokolenia na pokolenie od lat.

Wielkanocny warsztat kreatywny dla najmłodszych

warsztaty wielkanocne w przedszkoluZapisałam dzieci do jednego z najlepszych przedszkoli według mnie. Miało najlepsze opinie i pracownicy dbali o rozwój dziecka. Potrafili indywidualnie podejść do każdego z dzieci i do niego dotrzeć. Bardzo podobały mi się zorganizowane warsztaty wielkanocne w przedszkolu, na których na początku była część teoretyczna, oczywiście w zrozumiałym dla dzieci języku. Pani opowiadała, dlaczego obchodzimy święta Wielkanocy i co się z nimi wiąże. Później pokazała wielkanocne symbole, takie jak kurczaczek, baranek, pisanki i oczywiście zajączki. Każde z dzieci mogło wybrać sobie, co chciało ozdabiać, czy też rysować. Były do wyboru wydmuszki, pisanki, oraz zające do kolorowania specjalnymi farbkami, które na szczęście były łatwe do zmywania. Pani pokazała dzieciom, jak barwić jajka domowymi sposobami. Na przykład czerwoną cebulą. Tak samo robiło się też w moim domu. Takie tradycyjne zdobienia spodobały się dzieciom i większość z nich zdecydowało się na robienie pisanek. Moja córka akurat wolała malować wielkanocnego zajączka. Była to taka biała figurka początkowo, którą można było przemalować na dowolny kolor.

Zajączek wielkanocny mojej córki był wielobarwny. Narysowała mu nawet serduszka na grzbiecie i wyglądał niezwykle okazale. Zdążyła jeszcze zrobić dwie pisanki i dzięki temu będziemy czym mieli ozdobić nasz stół wielkanocny. Bo z mojego domu rodzinnego nie wzięłam żadnych ozdób na święta.