Od dłuższego czasu planowałem otwarcie w Polsce własnego biznesu. Wiedziałem nawet dokładnie w jaki sposób powinienem to zrobić – musiałem obserwować co jest popularne na zachodzie i to samo zakładać w Polsce. Niestety przespałem swój czas na to by to zrobić, ale mogłem zrobić coś innego.

Nie musiałem nikomu tłumaczyć działania rekuperacji

rekuperacjaNajpierw coś pojawia się na zachodzie, później w Polsce, a dopiero później idzie dalej an wschód. Wiedziałem, że jeśli coś odniosło sukces za naszą zachodnią granicą, to i za wschodnią powinno świetnie sobie poradzić. Ponieważ znałem rosyjski i ukraiński stwierdziłem, że czas najwyższy zrobić z tego użytek. Dobrze wiedziałem czym jest rekuperacja i dlaczego stała się tak popularna na zachodzie. W Polsce było już niestety za późno na to, by otworzyć ten biznes przed wszystkimi, ale z tego co było mi wiadomo, na Ukrainie i w Rosji była jeszcze na to szansa. Zatrudniłem pracowników i pojechałem za granicę otwierać filię swojej firmy. Był to prawdziwy strzał w dziesiątkę – ludzie słyszeli już o tej technologii, ale nie mieli gdzie jej kupować. Przez krótki okres czasu byłem jedynym zakładem, który się tym zajmował. Ludzie bardzo chwalili rekuperację, którą się zajmowałem – nie tylko była tania, ale i dodatkowo bardzo wydajna. Dbałem o to, by od samego początku budować sobie dobrą opinię wśród klientów. Wiedziałem, że pewnego dnia wróci mi się to z nawiązką. Nie pomyliłem się – po krótkim czasie byłem już kojarzony w całych krajach z najwydajniejszymi i najtańszymi systemami rekuperacji.

Do dziś podstawą moich dochodów jest firma, która we wschodnich krajach zajmuje się rekuperatorami. Wiedziałem, że prawdopodobnie nie uda mi się już powtórzyć sukcesu, który odniosła moja pierwsza działalność. Mimo wszystko nie spoczywam na laurach – wkrótce wkraczam w nową branżę.